If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bloomberg říká, že má být letos nečekaně vyrobeno více kusů PS4

"Originální" řešení nedostatku PS5.

Zpravodajský finanční magazín má své dobré zdroje v Sony, díky nimž opakovaně přináší různé spekulace, byť některé se později nepotvrdily.

Dnes napsal, že prý hodlá vyrobit letos více kusů PlayStation 4, aby tak řešila přetrvávající nedostatek novější a výkonnější PlayStation 5.

Bloomberg se odvolává na zdroje blízké továrnám a dodavatelům součástek, kterým to prý japonská korporace měla dát za pokyn koncem loňského roku.

Sony sice nikdy oficiálně neohlásila, kdy skončí s podporou výběhové konzole z předešlé generace, ale interně se s tím údajně počítalo ke konci 2021.

Pokud by toto byla pravda, PlayStation 4 by dostala delší životnost, než se zamýšlelo. Tomu ostatně odpovídá i pozměněný plán udělat old-gen verze letošních exkluzivit typu Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 či God of War Ragnarok.

Aktuální strategie společnosti má dle Bloombergu počítat s přibližně dodatečným milionem kusů PS4 pro 2022 oproti dřívějším záměrům.

Insideři navíc zdůraznili, že když si Sony takto objednala více PS4, dosáhne tím navíc na výhodnější cenu a lepší pozici při obchodních jednáních s továrnami.

Oproti tomu Microsoft se včera tvářil, že zásobování a výroba Xbox Series vůbec nedrhne, prostě má být jen obrovská poptávka od zákazníků kvůli lockdownům.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments