Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bulletstorm peníze nevydělal

Epic toho ale nelituje.

Únorová střílečka Bulletstorm (videorecenze, textová recenze) nebyla zisková. Přiznal to prezident Epicu Mike Capps v rozhovoru s Kotaku, aniž by šel do detailů, jestli alespoň příjmy pokryly náklady nebo zda tento projekt skončil s účtem v červených číslech.

Někdo může po přečtení této zprávy jen lakonicky konstatovat: "Tohle je důkaz, v jakém stavu se teď nachází herní průmysl, když ani hra od autorů nejrozšířenějšího enginu, s masivní marketingovou podporou EA, se slušnými recenzemi a vyrobená relativně zalevno v Polsku nedokáže být zisková."

Na druhou stranu, šlo přesně o ten typ hry, který svým designem nesedne každému - zabíjet nepřátele jak na běžícím pásu a být odměňován za zabití vyskakujícími body - to je poněkud bezduchý zážitek, kterému navíc chyběla atmosféra předešlého Painkilleru od stejných vývojářů. Jen u málokteré jiné hry než Bulletstormu jsme v diskusních fórech vídali tolik hlášek jako "Po pěti minutách hraní jsem to odinstaloval."

Podle finančních analytiků se hry v USA za první měsíc prodalo jen 300 tisíc kusů a EA ji nazvali prodejním zklamáním. Přesto Epic ve svou polskou pobočku nezanevřel a chystá s ní něco dalšího, podle Cappse úžasného. Bulletstorm 2 to bude ale jen těžko.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Bulletstorm

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments