Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Call of Duty WW2 drtivě převálcovalo veškerou konkurenci

+ meziroční nárůst o třetinu.

Vsadit na druhou světovou válku namísto opětovného dílu z budoucnosti bylo ze strany Activision Blizzard správným tahem. Jejich Call of Duty WW2 (Alza.cz) v minulém měsíci převálcovalo veškerou krabicovou konkurenci a vyhrálo ve všech měřitelných ukazatelích auditora NPD.

"Hra v listopadu zařídila větší utrácení hráčů než kterýkoli jiný díl série od Black Ops 2 v roce 2012," uvedl analytik Mat Piscatella. Také se hned stala nejprodávanějším titulem za celý rok 2017 i za uplynulých dvanáct měsíců (celé pořadí).

Podobně skvěle si vedl Assassins Creed Origins z konce října, který UbiSoftu z krabicovek zajistil největší tržby od AC4: Black Flag ve 2013.

Díky Gran Turismo Sport a Forza Motorsport 7 v listopadu trojnásobně vzrostl žánr závodních her, přičemž kritizované Need for Speed Payback boduje shodně na 7. místech PS4 i X1 žebříčku krabicovek.

Celý herní průmysl jinak v listopadu v USA meziročně vyrostl o 30 procent, což má na svědomí hlavně hardware, u kterého visí zelená cedulka +52 procent (konzolový software o 19 procent a PC software o 13 procent).

Nejžádanější konzolí byla PS4, které se prodalo více než kdykoli v minulosti, a to i více než při startu ve 2013. Také Xbox One zažil svůj dosud nejsilnější měsíc.

Watch on YouTube

Read this next