If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Carmack předvídá zánik fyzických médií

Vývojářská legenda je nadšena z App Store.

John Carmack, šéf id Software a tvůrce takových legend jako je Doom a Quake je nadšený z App Store na iTunes a řekl, že fyzická média to v herním sektoru mají spočítané. Digitální distribuce je podle něj nevyhnutelným následovníkem her na discích.

„Je jasné, že prodeje baleného zboží jsou pořád pro velké platformy zásadní, ale dříve či později zmizí," řekl Carmack pro The Telegraph. „Víte, já mám vážně rád platformu App Store, protože ta nám umožňuje odstranit překážky spojené s vydáním produktu na trh."

Carmackovi vyšla v nedávných dnech na App Store hra Rage HD, která se prodává za pouhé dva dolary a drží se na vrcholu žebříčku nejprodávanějších aplikací. Stejně tak Rage HD ohromuje po technické stránce.

Šéf id Software si pochvaluje především to, že nemusí řešit dohody s distributory, kteří si z tržeb berou určitá procenta. „Je to vlna budoucnosti pro všechno. Každý ví, že to nakonec bude digitální distribuce, jako je tato – je to jen otázka času. Toto je model budoucnosti," uzavřel Carmack.

Tagged With

Comments