If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cenové disproporce plošinovky Trine

PC a PS3 verze v různých cenových relacích.

Půvabná 2D plošinovka Trine, zasazená do fantasy prostředí s hromadou rafinovaných hádanek, má mít trochu zvláštní cenové disproporce. Distribuce PC verze se ujme firma Nobilis, která nasadila cenu poměrně vysoko - na 40 USD, jakkoliv PS3 edice téže hry bude ke stažení skrze službu PlayStation Network za poloviční sumu. A půjde tak, zdá se, o zdaleka nejlevnější verzi Trine, neboť i v rámci PC digitální distribuce je prozatím stanoveno oněch 40 USD.

Pravda, je tu ještě vlaštovka v podobě Steamu, kde je anoncována nižší částka - 30 USD. Nicméně tohle zvýhodnění zatím platí pouze pro předobjednatele a navíc, tvůrci hry z Frozenbyte si svůj produkt vydávají skrze Steam sami, na vlastní triko. Současně zdůrazňují, že v momentě, kdy se na hře podílí spousta lidí a v projektu je zainteresována řada dalších subjektů, počítaje v to i samotného vydavatele, musí se to celé pak nutně projevit na vyšší ceně.

Jinými slovy Frozenbyte se tady snaží ospravedlnit svůj produkt ve světle vyšších dolarových čísel. Přičemž v případě lákavé online distribuce dříve zmíněné PS3 edice má jít o dohodu mezi vydavatelem a samotnou Sony, která jde zcela mimo tvůrce hry. Za pozornost na úplný závěr ještě stojí spekulace, že verze pro X360 (opět ke stažení - skrze nabídku XBLA) má jako jediná nabídnout online kooperaci. Zdá se, že PC hráči budou v tomhle případě tedy dost biti.

Tagged With

Comments