Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Česká hra Bzzzt vyjde ve fyzické Xzone Edici

Pixelartová retro plošinovka s pár bonusy.

Oblíbená série českých her ve sběratelském balení Xzone Edice se rozrůstá o devátý titul. Tím bude chystaná retro plošinovka Bzzzt od herního matadora Karla Matějky. Fyzická edice s bonusy vyjde současně s digitální verzí letos v létě.

Bzzzt je svižná 2D plošinovka plná akce a dobrodružství, vzdávající hold herním ikonám z osmdesátých let. Mnohé naznačuje i jméno hlavní hrdiny, robůtka ZX8000. Hra vyniká naprosto precizně vymazlenou pixel-artovou grafikou, kde byla každá titěrná animace dotažena k dokonalosti. Stejně jako přesné ovládání, které rychle padne do ruky, jeho perfektní naučení si však žádá poctivý trénink. A od toho budou ve hře časové rekordy, čekající na pokoření těmi nejlepšími i porovnání s přáteli.

Za hrou stojí jednočlenné studio Ko.dll, které tvoří zkušený herní vývojář Karel Matějka, jenž pracoval na hrách jako Colony 28, Brány Skeldalu, Mafia, Operation Flashpoint nebo Mrazík. „Nebýt osmibitů, nikdy bych nezačal dělat hry. Byla to láska na první dobrou. A právě moje pocity z hraní prvních her, to nadšení, bezmeznou dávku kreativity, hravost a naprosto návykovou hratelnost osmdesátkových her jsem se snažil vložit do mojí poslední hry. Je to výlet do minulosti, tak jak si ji pamatuji. S duhovými brýlemi a napumpovanou pixel artovými steroidy!!!“ popisuje Karel Matějka.

Hru vydává české vydavatelství Cinemax. „Být vydavatelem Bzzzt je pro nás čest a velká radost zároveň. Karel dělá nejen skvělý pixelart, ale obrovskou péči věnuje i hernímu designu a preciznímu ovládání. Jsem jeden z prvních testerů a musím uznat, že hra se skvěle hraje a zároveň má správný balanc obtížnosti. Jsem rád, že jsme se dohodli s Xzonem na vydání sběratelské edice,“ doplňuje Lukáš Macura ze Cinemaxu.

Pro tento typ her mají slabost i všichni v Xzone. „Pixelartovek vzniká v současné době sice spousta, ale jen zlomek vyniká opravdu nádhernou stylizací, kde je radost sledovat každý rozpohybovaný pixel. A Bzzzt patří přesně mezi tuhle hrstku indie her, které se člověku ihned vryjí do paměti a chce si je zahrát. A ten skvěle padnoucí retro soundtrack už je jen třešnička na dortu ,“ neskrývá nadšení Jan Bobrovský, z marketingového týmu Xzone.

Fyzická edice Bzzzt se k herním nadšencům vydá 20. července, tedy ve stejný den jako digitální verze. Jak už je u titulů v Xzone Edici zvykem, i ten devátý nabízí sběratelům a sběratelkám mini-artbook plný informací o vývoji hry. V balení také najdou originální pohlednice, samolepky, magnetku a digitální soundtrack.

  • Autoři: Ko.dll / Cinemax / Xzone
  • Distribuce: Xzone
  • Rozměry: 148×210 mm, cca 40 stran
  • DMOC: 499 Kč
  • Předpokládaný termín: 20. července 2023

Obsah balení: Steam klíč ke stažení hry Bzzzt, sběratelské balení s mini-artbookem, 3x originální pohlednice, samolepky, magnetka (9×9 cm) a kartička s kódem digitálního soundtracku.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments