Skip to main content

Čeština do Syberia: The World Before už pozítří, první ukázky

+ info o překladu.

Světoznámá série Syberia francouzské společnosti Microids dělá radost hráčům adventur od roku 2002, kdy vyšel její kultovní první díl. Již ten se několik měsíců po světové premiéře dočkal oficiální české lokalizace, stejně jako jeho dva následovníci v letech 2004 a 2017. Nejinak tomu bude i u čtvrtého dílu, který nese název Syberia: The World Before.

O této hře, která si již svoji cizojazyčnou premiéru odbyla a na serveru Metacritic se chlubí krásným průměrným hodnocením 81 %, se všeobecně tvrdí, že je návratem ke kořenům série. A totéž lze říci také o české lokalizaci, neboť za překladem stojí stejný tandem překladatel–korektor jako v případě prvních dvou dílů série.

Na překladu, který je rozsahem více než dvojnásobný oproti prvnímu dílu a čtyřnásobný oproti dílu druhému, se pracovalo od poloviny února 2022 a je již zdárně dokončen i důkladně otestován, což znamená, že česká lokalizace je připravena k vydání. Vydavatel hry, francouzská společnost Microids, plánuje češtinu do PC verze hry implementovat formou patche ve čtvrtek 30. června 2022. V mezidobí si můžete prohlédnout několik screenshotů z české betaverze a začít se těšit.

Syberia: The World Before vychází v České republice v distribuci společnosti HYPE. Fyzická Deluxe Edition pro PC je v prodeji od 31. března a obsahuje Steam klíč a bonusový disk s digitálním soundtrackem, zkrácenou verzí scénáře ke hře od Benoîta Sokala a Lucase Lagravetta a fanouškovskou sadou s několika tapetami, avatary a původními storyboardy od Benoîta Sokala. Verze pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series bude vydána v listopadu 2022, majitelé starších konzolí PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch si budou muset počkat až do roku 2023. Do konce letošního roku pak bude k dispozici také speciální dárková sběratelská edice. Hra bude obsahovat českou lokalizaci na všech platformách.

Legendární Syberia se vrací ve velkém stylu a přináší nový, emocemi nabitý příběh nejen ostřílené právničky Kate Walkerové, ale i mladé dívky Dany Rozeové. Hra je situována do několika časových období v rozmezí let 1937–2005 a zavede hráče na dobrodružnou výpravu překonávající hranice kontinentů i samotného času. Dle řady kritiků se jedná po všech stránkách o ten nejlepší díl série vůbec.

Společnost HYPE distribuuje v Česku a na Slovensku videohry, herní příslušenství, retro konzole a merchandise. K partnerům a značkám, které zastupuje, patří přední světoví herní vydavatelé a distributoři, například 505 Games, Fireshine Games, Koei Tecmo Europe, Maximum Games, Microids, Skybound Games nebo U&I Entertainment, jejichž prostřednictvím přináší českým a slovenským hráčům to nejlepší od takových vývojářů, jako je Rebellion, Team17, Remedy Entertainment, Revolution Software, Pendulo Studios, Kojima Productions, Frontier Developments, Epic Games, Oddworld Inhabitants, Beamdog, Telltale Games nebo Frozenbyte. Společnost HYPE dále distribuuje herní příslušenství značek Bigben Interactive, Nacon a Konix Interactive pro PC, PlayStation, Xbox i Switch, retro herní konzole Evercade nebo cosplayerské kachničky TUBBZ

Read this next