Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeština v The Settlers: New Allies potvrzena

Zlom v postoji UbiSoftu, ale krabicovka nebude.

V návaznosti na pár dnů starý vývojářský deník a snad už definitivní, únorový termín, oznámil domácí distributor Playman jednu potěšující novinku:

"The Settlers: New Allies vyjdou digitálně 17. února na Ubisoft Store a Epic Games Store s českými titulky! Čeština je ve hře mimo jiné i díky viditelnosti českých lokalizací na vašich stránkách a sociálních médiích. Samozřejmě i podpora všech hráčů je nedílnou součástí tohoto úspěchu. Krabicové vydání hry se bohužel nakonec neplánuje."

Jedná se o zlom v přístupu UbiSoftu, který v posledních letech překlady her do češtiny zastavil a nebyla ani třeba v Assassins Creed Valhalla. Může to však pouze souviset s tím, že Settleři vznikají extrémně dlouho, byli mnohokrát opožděni, a čeština tedy mohla být rozdělána z dávných dob.

"V této budovatelské real-time strategii se hráči usadí v nové zemi, vystaví nové komunity lidí, potkají nové frakce a vyberou si, jestli se k nim budou chovat přátelsky, či nepřátelsky. Hlavní je však vždy ochránit svou osadu. Hra bude obsahovat tři herní módy. Kampaň pro jednoho hráče, ve které se za lid Elari musí vydat do nové neprozkoumané země. Čeká je mnoho překážek od nájezdů banditů, po konfrontace s neznámými kulturami. Hardcore mód naopak nabídne hráčům různé scénáře, které pořádně prozkouší jejich připravenost a důvtip. Schopnost čelit různým výzvám bude klíčová, ať už budete hrát sami nebo s přáteli. V módu Skirmish se hráč postaví sám nebo s přáteli umělé inteligenci anebo může hrát proti dalším lidským protivníkům ve hře až pro 8 hráčů na dvanácti mapách dostupných hned při vydání," praví oficiální popisek.

Vedle digitálky pro PC se rodí i verze na Xbox, Playstation, Amazon Luna a Nintendo Switch.

Read this next