Skip to main content

Comgad vydá Cities XL a Sherlocka

Začal spolupráci s Focus Home Interactive.

Společnost Comgad dnes oznámila, že navázala dlouhodobou spolupráci s vydavatelstvím Focus Home Interactive. O tohoto menšího francouzského vydavatele, který se proslavil s Runaway nebo Trackmanií a v posledních letech chrlí především cyklistický manažer či námořní simulaci Virtual Skipper, se domácí distributoři zrovna neperou.

Dosud u nás jejich tituly vycházely v edici HyperMax, obvykle počeštěné a s jistým zpožděním oproti světu (dosud nevydal ani dubnové The Next Big Thing). To se teď má změnit, protože Comgad slíbil vydání v den evropské premiéry v lokalizovaných verzích. Co zůstane i s Comgadem, je běžná cenová hladina 799 Kč (MOC).

Nejprve půjde v září o nový ročník budovatelské strategie Cities XL 2012 či fantasy hru A Game of Thrones: Genesis (999 Kč) na motivy populární knižní série, jejíž seriálové zpracování nyní vysílá televize HBO. Letos v listopadu se pak objeví nový díl detektivní adventury - The New Adventures of Sherlock Holmes.

Co k tomu řekl Pavel Mondschein, ředitel vydavatelské sekce společnosti Comgadu? "Jedná se o významného a etablovaného partnera s velice zajímavým a širokým portfoliem. Pro náš trh není bez zajímavosti, že Focus se výrazně soustředí na hry pro platformu PC, která je v našich končinách stále jasně nejpopulárnější," dodal Mondschein.

Překlad výše uvedených titulů má zajišťovat interní překladatelský tým Comgadu, který prý v posledních týdnech získal několik výrazných posil, takže insideři budou moci posuzovat, zda dokážou odvést lepší práci než Petr Ticháček při lokalizaci adventur pro Hypermax.

Read this next