If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Comgad vydá Cities XL a Sherlocka

Začal spolupráci s Focus Home Interactive.

Společnost Comgad dnes oznámila, že navázala dlouhodobou spolupráci s vydavatelstvím Focus Home Interactive. O tohoto menšího francouzského vydavatele, který se proslavil s Runaway nebo Trackmanií a v posledních letech chrlí především cyklistický manažer či námořní simulaci Virtual Skipper, se domácí distributoři zrovna neperou.

Dosud u nás jejich tituly vycházely v edici HyperMax, obvykle počeštěné a s jistým zpožděním oproti světu (dosud nevydal ani dubnové The Next Big Thing). To se teď má změnit, protože Comgad slíbil vydání v den evropské premiéry v lokalizovaných verzích. Co zůstane i s Comgadem, je běžná cenová hladina 799 Kč (MOC).

Nejprve půjde v září o nový ročník budovatelské strategie Cities XL 2012 či fantasy hru A Game of Thrones: Genesis (999 Kč) na motivy populární knižní série, jejíž seriálové zpracování nyní vysílá televize HBO. Letos v listopadu se pak objeví nový díl detektivní adventury - The New Adventures of Sherlock Holmes.

Co k tomu řekl Pavel Mondschein, ředitel vydavatelské sekce společnosti Comgadu? "Jedná se o významného a etablovaného partnera s velice zajímavým a širokým portfoliem. Pro náš trh není bez zajímavosti, že Focus se výrazně soustředí na hry pro platformu PC, která je v našich končinách stále jasně nejpopulárnější," dodal Mondschein.

Překlad výše uvedených titulů má zajišťovat interní překladatelský tým Comgadu, který prý v posledních týdnech získal několik výrazných posil, takže insideři budou moci posuzovat, zda dokážou odvést lepší práci než Petr Ticháček při lokalizaci adventur pro Hypermax.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments