If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalen remake Sherlock Holmes The Awakened

Kampaň na Kickstarteru.

Není to tak dávno, co ukrajinské studio Frogwares vysvětlovalo, že muselo při plánování svých příštích projektů zohlednit současnou situaci s válkou a omezené možnosti fungování.

Dnes úderem čtvrté hodiny odpolední oficiálně oznámilo, že jejich příští hrou bude Sherlock Holmes The Awakened, plnohodnotný remake a výrazné předělání jejich kousku z roku 2006 pod stejným názvem.

Dosud naznačený jako Project Palianytsia, bude to Lovecraftem inspirovaný příběh, kdy mladý Sherlock přijede řešit svůj první velký případ po usazení se v Londýně.

Hra bude určena pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a Switch.

Na její podporu se rozjede kickstarterová kampaň, kde tvůrci nabízejí fanouškům různé bonusy a odměny za jejich příspěvek, aby bylo zajištěno poslední období vývoje. K této metodě financování přistoupili autoři kvůli tomu, že jim chybí tržby z předešlých her, panuje nejistota během války na Ukrajině a ocitají se před novými výzvami.

Nápad převést Awakened do hororového stylu s nadpřirozenými prvky prý létal ve vzduchu ve studiu už dlouho. Chce navázat na to, co bylo vytvořeno v Sherlock Holmes Chapter One, kde záměrně neřešili vztahy s Watsonem.

Z hlavních změn se můžete v remaku těšit na novou grafiku v Unreal Engine 4, nové a předělané animace i custcény, dodatečné mechaniky pro vyšetřování, přepsání příběhu pro propojení Awakened s mladým detektivem, dodatečné vedlejší úkoly, nový anglický dabing a překlad do vícero jazyků, překopání uživatelského rozhraní, změna na third-person kameru a zlepšení kvality dalších oblastí.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments