Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Command and Conquer bude žít dál jako RTS i FPS

EA uklidňují, že se nemáme bát + fan-projekt.

Po říjnovém překvapivém odpískání multiplayerové strategie Command and Conquer na Frostbite enginu (bývalí Generals 2) a sérii protichůdných vyjádření panuje u fanoušků série nejistota, co bude s jejich oblíbenou značkou dál a zda ji EA náhodou úplně nepohřbí.

Na webu Command and Conquer: Tiberium Alliances, což je webová Free-2-Play RTS odnož běžící od loňského jara mající stránky dokonce v češtině, se proto objevilo oficiální vyjádření:

"Chceme vás uklidnit, abyste měli jasno: Neplánujeme vypnout Tiberium Alliances, naopak chceme v jeho rozvoji pokračovat. Vývoj se koncem léta přesunul z Phenomic do švédského Easy studia, které do hry přidá dlouho požadované vlastnosti i oživí spolupráci s komunitou. Nemusíte mít tedy žádné obavy, naši hru čekají světlé zítřky a brzy se o nich dozvíte více."

Vedle toho fanoušci říkající si Totem Arts připravují freewarový multiplayerový remake Command and Conquer: Renegade, což byla taktická first-person střílečka. K jejím 12. narozeninám v únoru tak dostane projekt na historickém enginu Unreal Tournament 3 - Renegade X - se dvěma hratelnými unikátními týmy (GDI vs NOD), patnácti vozidly, třicítkou zbraní, možností přivolat nukleární útok či leteckou podporu atd. Nový trailer z této modifikace:

Watch on YouTube

Read this next