Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Alpha Protocol v češtině vydá ConQuest

S CD Projektem se dohodl na převzetí.

Když u nás minulý pátek Split Second nevyšlo v den evropské premiéry, jak CD Projekt Czech plánoval, bylo zřejmé, že se okolo něj něco děje. Důvodem je odchod polského CD Projektu z českého trhu, o němž ani po týdnu nemáme bližší oficiální informace.

Tyto závody i špionážní akci Alpha Protocol od končící firmy přebral jiný domácí distributor: "ConQuest Entertainment a.s. se na převzetí distribuce těchto titulů dohodl s polskou společností CD Projekt Sp. z.o.o. Naplňujeme tak naše krédo, přinést českým hráčům a fandům to nejlepší ze světa videoher a to vždy včas!"

Důsledkem této změny je určité zpoždění v uvedení obou her na trh, avšak vzhledem ke složitosti situace CD Projektu ještě docela zanedbatelné. Konzolové Split Second tak vyjde s týdenní prodlevou (28.5.) a anglická PC verze s lokalizovaným obalem a manuálem s dvoutýdenním odstupem (4.6.). Nejdůležitější SKU - Alpha Protocol pro PC s (dávno připravenými) českými titulky - se objeví o týden později, než původně mělo, v pátek 4. června, spolu s konzolovými verzemi v originálním znění. Recenze Alpha Protocol se začnou objevovat začátkem června.

ConQuest byl znám především díky spolupráci s Nintendem a poslední dobou je čím dál vidět při vydávání konzolových titulů od UbiSoftu. S CD Projektem už podobně spolupracoval, když od něj vloni odkoupil již hotovou českou verzi Red Faction Guerrilla pro konzole. CD Projekt se tehdy nepohodl s THQ ohledně finančních podmínek pro její vydání.

Read this next