If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cybertown 2022: sci-fi festival, con i videohra naživo v jednom

Pozvánka na multižánrovou akci o prázdninách.

Mezi 7. a 10. červencem proběhne na Raketové základně Bratronice první ročník události Cybertown. Ta jako duchovní nástupce legendárního Junktownu nabídne návštěvníkům živoucí město v němž se setkávají civilizace postapokalyptického světa i sci-fi cyberpunkové technologie. Na své si tak přijdou i fanoušci známých her, protože mohou na vlastní kůži zakusit prostředí podobné např. Badlands z Cyberpunk 2077 nebo městům na Pandoře v sérii Borderlands.

Komunita členů Raketové základny Bratronice, prostoru důvěrně známému nejen fanouškům rozličných postapokalyptických sub-žánrů, pořádá mezi 7. a 10. červencem 2022 nový festival Cybertown. Navazuje tak na tradici legendárního Junktownu, největší akce, která se v tomto unikátním prostoru konala mezi lety 2015 - 2019. Jak již název napovídá, téma festivalu se vedle "postapa" rozšiřuje i o další sci-fi žánry vycházející především z populárního cyberpunku.

Návštěvníci se opět mohou těšit na bohatý program. Unikátní koncept Cybertownu v sobě skloubí multižánrový hudební festival, con s přednáškami a workshopy i lehké LARPové (Live Action Role Play) prvky zastoupené nejen povinnými kostýmy účastníků, ale i fungujícím městem budoucnosti s vlastní ekonomikou a aktivitami či úkoly podobnými RPG hrám. Každý si tak může z festivalu učinit vlastní zážitek šitý na míru svým preferencím a dopřát si imerzivní akci v prostředí blízkém oblíbeným hrám jako Cyberpunk 2077, Fallout, Borderlands, Stalker nebo filmovým sériím Mad Max či Blade Runner.

Cybertown nabídne 3 unikátní stage, zajímavý výběr z převážně tuzemské hudební scény napříč žánry od minimal techna po punk a metal. V rámci přednáškového a workshopového programu vystoupí např. jeden z nejvýraznějších autorů české fantastiky, František Kotleta. Sérii workshopů o sebeobraně zase představí mistr bartitsu Robert Waschka. Odpočinkový program zpestří kino vybalancovaným mixem kultovních sci-fi klasik i nejzajímavějších snímků let nedávných.

Na několik dní se post-apokalyptické městečko na Raketové základně Bratronice promění v živou výspu plnou sci-fi technologií uprostřed Pustiny. Kromě bohatého programu nabízí návštěvníkům i unikátní možnost přenést se do prostředí, které jako by vypadlo z populárních her. Včetně světa plného různorodých frakcí i složitých vztahů mezi nimi, možností plnění úkolů, vydělávání festivalové měny, kterou je možné směnit za některé doplňkové atrakce. Ožije každý kout areálu, od prašného předměstí po tlumenými neony osvětlená zákoutí okolo náměstí.

Atmosféru dotahuje kostýmová povinnost pro všechny. Díky zachování postapokalyptického estetického základu je však i tato část velice přístupná novým zájemcům. Inspiraci mohou zájemci o vstup hledat na sociálních sítích ať už pod hlavičkou Cybertownu, Raketové základny Bratronice, nebo v řadě bohatých tutoriálů na YouTube. Je to skvělá příležitost pro náruživé hráče i milovníky filmů a vědecko-fantastické literatury vyzkoušet si naživo něco nového, i když jim třeba čistě hudební festivaly nic neříkají.

Poslední emise vstupenek na letošní ročník bude dostupná v pondělí 6. 6. od 20.00 na stránce předprodeje. Cena je stanovena na 1990 Kč a veškeré informace lze najít na facebookové stránce Cybertown i události Cybertown 2022. Ilustrační fotografie byly pořízeny v pražské Fun Areně "Underground city". Podobu unikátnímu prostoru vtiskl tým tvůrců dekorací Cybertownu a s festivalem sdílí estetickou stránku.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments