Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Další česká hra Volcanoids chce řešit neduh survival žánru

Už je na Early Access.

Jakub Dvorský z Amanita Design upozornil, že jeho kamarádi z jiného pražského indie studia vypustili svůj počin na veřejnost v Early Access. A marketing mají zjevně dobře zvládnutý, protože za úvodních čtyřiadvacet hodin stihli nasbírat deset tisíc přehrání na YouTube.

Hra v pohledu z vlastních očí se jmenuje Volcanoids a je zasazena na opuštěný ostrov do steampunkové éry, kde se setkávají lidé a technologie. Jenže náhlé erupce přinutily mobilní těžební stroje, aby vše změnily v postapokalyptickou pustinu...

Musíte je přechytračit a využít ve svůj prospěch, abyste si postavili základnu, sesbírali cenné suroviny, vyzkoumali upgrady, rozjeli výrobu a porazili cizácké roboty čerpající energii z lávy, která vytéká v pravidelných intervalech a ovlivňuje to hratelnost.

Tvůrci říkají, že chtějí odstranit dosavadní problémy v designu většiny survival her a že vývoj dosud financovali ze soukromého kapitálu. Současná verze je po šestiměsíční přípravě zatím jen singleplayerová s krátkým příběhem a základními NPC, do dvou let by se měla překlopit do finálky nabízející i multiplayer, byť bude dražší než nynějších 17 eur.

Watch on YouTube

Plán rozšiřování Volcanoids naleznete sympaticky na Trello, mj. jde o systém questů, finálního bosse v srdci sopky, nové zbraně, přizpůsobení, vybalancování předmětů či malé moduly.

Více na Steamu zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments