If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Další podrobnosti o Hvězdných válkách od Quantic Dream

Něco na tom fakt bude.

Když se minulý týden poprvé začalo mluvit o Star Wars hře od Quantic Dream, šlo o značné překvapení i mediální poprask, protože takové spojení se dříve jevilo docela nepravděpodobně.

Nyní se objevil další report o tom samém od Kotaku, který ovšem čerpá z vlastního zdroje, takže na tom vážně asi něco bude.

Prý zatím nedokáží se stoprocentní jistotou potvrdit existenci projektu, ale tvůrci Heavy Rain, Detroit či Beyond na něm mají pracovat údajně už rok a půl.

Francouzské studio se prý s Disney domluvilo poté, co mu skončila smlouva ohledně exkluzivního partnerství na tři hry pro Sony.

A teď to důležité - nemá jít o akční adventuru s mačkacími minihrami, jak jsme od Quantic Dream dosud zvyklí. Nýbrž bude to prý více tradiční akční hratelnost, možná dokonce i s otevřeným světem a multiplayerovými prvky.

Je prý možné, že na tomto projektu pracuje (hraje značnou roli) tento rok otevřená pobočka studia v kanadském Montrealu, kam přešla známá jména a veteráni z UbiSoftu, Eidos Montreal, WB Games Montreal či odjinud.

To by jim prý mělo poskytnout dostatečné zkušenosti (díky Gotham Knights, Assassins Creed, Deus Ex atd.), aby přišli s nějakým jiným stylem hry, než jaké jsme vídávali, v duchu Heavy Rain. To měli Kotaku prozradit dva bývalí vývojáři.

Nicméně panovat má dle nich určité riziko, co se týče zastaralosti enginu a tvůrčích nástrojů Quantic Dream. Uvnitř má být i jisté napětí, zda upřednostnit scénář a silný příběh nad samotnou hratelností.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments