Skip to main content

Dalších 3,3 milionu PlayStation 5 a založena značka PlayStation PC

Druhé čtvrtletí fiskálu Sony.

Sony zveřejnila fiskální výsledky za své druhé čtvrtletí aktuálního roku, což znamená data od 1. července do 30. září 2021.

Za toto období dokázala prodat dalších 3,3 milionu kusů konzole PlayStation 5, díky čemuž je celkový odbyt už na 13,4 milionu kusů (samozřejmě další přibývají nyní během října, ale to v tom ještě není započítáno). Pro srovnání, PS4 je celoživotně na téměř 117 milionech kusů.

Celkově v těchto třech měsících prodala 76 milionů kusů software, z čehož tvořily z deseti procent hry z vlastní dílny či exkluzivity. Podíl digitálních downloadů plných her činil 62 procent. Měsíčně měla Sony 104 milionu aktivních hráčů a předplacená služba PlayStation Plus měla 47,2 milionu lidí.

Zajímavá je zmínka, že si Sony založila novou značku nazvanou PlayStation PC.

Sice to je formalita, ale považuje se to za další jasný signál o tom, že hodlá brát konverze na počítače velmi vážně, po nedávném ohlášení God of War PC a spekulacích o portu Sackboy.

Dle korporátní wiki si firma založila tento název už letos v dubnu prostřednictvím své centrály v Kalifornii.

Sony také prozradila investorům, že počet jejích zaměstnanců vzrostl o dvacet procent a že plánuje "agresivně investovat".

Read this next