If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Další hudební Hero hry příští rok

Ubere Activision na tempu?

Společnost Activision ústy Dana Rosensweiga (šéf Guitar Hero) vyjevila své hudební plány na příští rok. Je přitom docela dobře možné, že množství hudebních her se (konečně!) umenší, jakkoliv Rosensweig anoncuje pokračující snahu firmy uvést na trh pokaždé co nejvíce vyladěný a maximálně zábavný produkt, který se současně bude co nejlépe prodávat.

A přesně takové ambice mají pro rok 2010 naplánované další díly v případě DJ Hero, před pár dny vydaného počinu Band Hero, a samozřejmě Guitar Hero. Přičemž nesmíme ještě zapomenout na Drum Hero, nedávno registrovanou značku, byť o ní zatím nepadlo nic bližšího.

Nelze nepřipomenout, že u Guitar Hero 5 se Activision dílčím způsobem podařilo navázat na úspěchy přecchozích edicí. Leč u DJ Hero jsou již na místě rozpaky. A třebaže byla hodnocení téhle hry veskrze hodně pozitivní, v USA si cestu k hráčským srdcím zatím nenašla. Na vině může stejně tak být vyšší cena jako povědomí, že hra byla cílena především na evropské hráče (výběrem reprezentujících songů).

Rosensweig přitom zmiňuje důležitost stažitelných rozšíření (DLC), skrze která budou v Activision své produkty držet co nejdéle "při životě". V téhle souvislosti by se nabízela lehce jízlivá poznámka, zdali by pak nestačila jenom jedna hra v rámci té které série, která by byla pouze pravidelně aktualizovaná online.

Comments