Skip to main content

Dark Void fotoseriál

Postřehy z dema s jetpackem na zádech.

Naším dalším fotoseriálem je leporelo Dark Void (text a popisky čerpají z dema, obrázky jsou oficiální), připravované "letecké" akční střílečky z roku 1938, v níž se zhostíte role Willa Greye, toho času bývalého nákladního pilota, který havaroval v oblasti Bermudského trojúhelníku. Probouzí se nikoli na Zemi, ale v alternativním světě Void, kam byla vyhoštěna robotická mimozemská rasa Watchers, proti které tam bojuje lidské společenství přezdívané Survivors.

Watchers byli dříve braní jako bozi, ale po tom, co lidstvo prohlédlo jejich pravou podstatu a vyhnalo je, tito robotičtí tvorové prahnou po pomstě ještě více, než dříve. Jejich cíl je zpětné podrobení lidské rasy, čemuž Survivors a náš pilot chtějí zabránit.

Lidé ale mají výhodu v podobě zdatného vynálezce Nikoly Tesly, jenž sestrojuje různé unikátní stroje a zbraně. Mezi něž patří mimo jiných i létající batoh a ochranný skafandr, jež si Will později oblékne přes svoji koženou leteckou kombinézu. Létající raketový batoh (jet pack) se tak stane ústředním motivem hry, protože s jeho pomocí bude Will hbitě létat po světě Void a likvidovat obří instance a bojové roboty z armády vetřelců Watchers.

V interiérech chodíte po svých, však Will zde ještě batoh na zádech nemá. Symbol modrého tlačítka X značí přitisknutí do krytu.
Vaší standardní zbraní je samopal Liberator, k dispozici jsou i světelné granáty.
Zde právě Will střílí Liberatorem z krytu. Přehledná kruhová mapka vpravo červeně zvýrazňuje nepřátele Watchers.
Will pálí ve visu jako vrtulník, ale dole už se na protiútok připravuje Archon - obrovitá robo-ještěrka řízená nepřáteli.
Létající talíře protivníků mohou dobře posloužit i vám. Třeba při útoku na instalace a základny nepřátel.
Seznamte se prosím: slavný vynálezce Nikola Tesla a za ním skupinka vašich přátel ze Survivors.
Sestřelení létajících talířů kulomety na jet packu je docela obtížné, protože talíře často mění směr letu.
Nepříjemné jsou Sarpy, hbitá zvířátka Watchers, která ale můžete odkopnout a dodělat střelnou zbraní.
V nočních misích nepřátelé a jejich plavidla modře svítí, takže je rozhodně nepřehlédnete. Za visu Wiil nemůže používat integrované zbraně v jet packu, proto střílí tou svojí.
Když se sklouznete blízko povrchu a zapnete visení, efektně a ladně přistanete jako letoun Harrier.