Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Databáze obchodu Microsoftu vyzradila přesné datum Diablo 4

+ desetiletý plán uvádět Call of Duty na Nintendu.

Italský twitterový účet Aggiornamenti Lumia má dobře prověřenou historii v odkrývání teprve chystaných novinek. Sleduje, co se šustne v databázích a rozhraní internetových služeb herních gigantů.

Tímto způsobem vyštrachal, že na Microsoft Store bylo přidáno Diablo 4 s datem vydání 5. nebo 6. června 2023 (dle toho, v jaké oblasti světa se nacházíte). To budou, panečku, pekelné půlnoční zahájení prodeje s datem 6.6.2023!

Velikost hry má být 80 GB.

Vše přesně ladí s pár dnů starými drby o možném posunu z dubna na červen, kdy má mimochodem dorazit také Final Fantasy 16.

Na výběr mají být tři digitální verze Diablo 4: Standard Edition, Digital Deluxe Edition a Ultimate Edition. Oficiálně by to mělo být ohlášeno ne později než za 48 hodin na The Game Awards.

Otázkou zůstává, zda bude či nebude dostupné na předplatném Game Pass. Spíš bychom si vsadili, že nikoli, protože tou dobou ještě nebude akvizice oficiálně dokončena, ani by to zřejmě neladilo s různými smlouvami s kamennými obchody a marketingovými partnery pro prodej plné verze.

Přelomovou zprávu, tentokrát už však vysoce oficiálního chrakteru, zase před pár hodinami přinesl xboxový boss Phil Spencer:

Právě se dohodli s Nintendem na tom, že přinesou v příštích deseti letech Call of Duty na nějakou platformu Nintenda. Avšak není tam už nikde specifikováno, že by to mělo být na Switch (ten má už moc slabý hardware), nejspíš se to týká až příští konzole od této japonské firmy.

Připomeňme, že posledním CoD na Nintendu byl díl Ghosts (Wii U) z roku 2013, od té doby na Switch série vůbec nevychází.

Z podobné kategorie je avízo Spencera, že MS je odhodlán uvádět Call of Duty v PC verzi na Steamu souběžně s Xbox verzí. I tím se samozřejmě snaží přesvědčit příslušné úřady, aby dali zelenou akvizici Activision Blizzard, kterou zkoumají kvůli antimonopolním zákonům.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments