Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Datadisk pro Gothic IV má datum

Aktualizováno o vyjádření Comgadu.

Rakouský vydavatel JoWood se už déle topí v závažných finančních potížích a mnozí tak byli zvědavi, jestli vůbec dokáže dodělat a vypustit slíbený datadisk Fall of Setarrif pro Gothic IV: Arcania. Firma totiž minulý měsíc musela vyhlásit insolvenci a měla 90 dnů na dohodnutí s věřiteli.

Že se to zadařilo, naznačuje aktuální ohlášení JoWoodu ohledně termínu vydání tohoto samostatně spusitelného datadisku. Objevit se má 25. března pro PC.

Samozřejmě se to týká pouze německy mluvících trhů, o anglické verzi zatím nepadlo ani slovo - v této vypjaté hospodářské situaci se asi není čemu divit. Pravděpodobné ale je, že do budoucna už tato série neponese název Gothic, nýbrž jen Arcania.

U nás má k přídavku vzniknout opět překlad. Update - Comgad odpověděl Eurogameru toto: "Vydání datadisku k Arcanii plánujeme a překlad je v plném proudu. Oficiální info jsme však ještě nedali, ale chystáme se co nejdříve oznámit, jakmile budeme mít stanovenou cenu."

Více o Fall of Setarrif v prosincovém oznámení a domácí fanstránka Gothicz.net nyní rozvedla příběh: "Nová hrozba vrhá stín na Jižní ostrovy. Mysteriózní démon ohrožuje místní obyvatele a svou sílu směruje proti pobřežnímu městu Setarrif. Dramatickou situaci ještě přitíží erupce nedaleké sopky. Bezejmenný hrdina se tak spolu se svými nejsilnějším spojenci vydává vstříc nové hrozbě."

Read this next