Skip to main content

Playman: Dead Island na 1500 kusech

Slaví velký úspěch i v USA a na Steamu.

Pondělní hojně diskutovaná zpráva o odbytu 2500 kusů Deus Ex: Human v Revolution v ČR "nakopla" ostatní distributory, aby se také pochlubili, jak se daří jejich nejžádanějším titulům.

Královohradecký Playman takto pustil novinářům informaci, že jeho Dead Islandu se dosud v ČR prodalo 1500 kusů. Na náš dotaz upřesnil, že to jsou kusy prodané koncovým hráčům (stejně jako tomu bylo u čísel Deus Ex), nikoli pouhé expedice do skladů odběratelů, kde mohou ležet nebo být vráceny zpět.

Pokud je obojí pravda (to potvrdí až nezávislý a neveřejný audit GfK opožděný o pár měsíců), jedná se o poměrně vysoké číslo - na to, že Dead Island je úplně nová značka a že vyšel teprve minulý pátek (čili jde o čísla za úvodních pár dnů).

Na druhou stranu, Playman tentokrát netradičně vydal i PS3 a X360 verze této hry (nyní leckde v ČR vyprodané). A nebývalý úspěch hra slaví i jinde ve světě, kde poráží hry s mnohem masivnějším marketingem a známostí série, takže proč ne?

Podle dnešních informací Deep Silver na trh v Severní Americe vyexpedovali milion kusů a "intenzivně pracují na dodávce dalších kusů". Podle něj je hra momentální jedničkou i ve Francii a na Steamu. Celosvětově byly dosud vyexpedovány 2 miliony kusů.

K Dead Island se na EG brzy vrátíme - v dokončované videorecenzi Josefa Eisnera, rozdílové PC recenzi o co-opu nebo srovnávacím videu mezi verzemi.

Read this next