Skip to main content

Destination PlayStation naznačuje letošní lineup PlayStation

+ foto plakátu.

Scottsdale je město u arizonské pouště nedaleko Phoenixu. V těchto dnech 25. - 27. února se tam koná akce Destination PlayStation, kam Sony sezvala obchodní partnery, hlavní obchody a distributory. Nebude z ní žádný výstup na veřejnost.

Když o této akci mluvil šéf Sony Shawn Layden před pár týdny, řekl, že tam VIP lidem z branže "tajně" (samozřejmě s podepsanou NDA smlouvou o mlčenlivosti) odprezentují, co Sony chystá na letošní rok, aby byli v obraze, mohli s tím začít operovat, připravovat se, plánovat doprovodné akce, předobjednávky atd. Protože pokud by jim to prozradili až na E3 v červnu, bylo by to moc pozdě, resp. moc blízko podzimu. V minulosti tam bylo poprvé ukázáno například Call of Duty.

No a teď se objevily zatím nepotvrzené zvěsti, že mezi předváděnými či zmiňovanými hrami na aktuálním ročníku Destination PlayStation jsou i The Last of Us 2, Death Stranding a Dreams. Kdo si umí dát jedna a jedna dohromady, tomu je z toho jasné, že Sony s nimi počítá na někdy ve 2019. V úvahu připadají jen konec srpna až listopad.

Naopak, kupodivu tam prý chybí Ghost of Tsushima, což by znamenalo jeho sklouznutí až do 2020, což se nečekalo.

Na akci jinak nejsou přítomni kreativci jako Neil Druckmann, Hideo Kojima, ani Alex Evans (šéf Dreams z Media Molecule), protože se předpokládá, že všichni insideři dobře znají, o jaké hry jde a není potřeba je nijak představovat.

Read this next