Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dnes v Evropě startuje nová podoba PlayStation Plus, reklamní filmeček se skrytými narážkami na hry

+ srovnání tří tarifů v češtině a slib NTSC verzí klasik.

Sony připomněla, že právě dnes na starém kontinentu včetně České republiky startuje nová podoba předplatného PlayStation Plus.

Na české homepage najdete přehledné srovnání všeho, co nabízí tři různé tarify i seznam všech obsažených klasických her z minulých generací PlayStation.

Essential stojí 235 Kč měsíčně či 1560 Kč ročně, za tarif Extra dáte 365 Kč měsíčně nebo 2600 Kč ročně a nejlepší z pohledu zahrnutých funkcí je Premium za 445 Kč měsíčně nebo 3120 Kč ročně.

K evropskému startu Sony přichystala reklamní dvouminutový filmeček s Dr. Malcomem. A vyzvala hráče, aby se v něm pokusili najít co nejvíce skrytých narážek na její hry:

Dokážete najít zmínky o Death Stranding, Bloodborne, Horizon, Fireflies, Ghost of Tsushima a Days Gone?

Potěšující je jinak nový slib (reagující na kritiku z dřívějška), že brzy (bez bližšího upřesnění) přibude možnost volitelně přepnout většinu starých her do 60Hz NTSC formátu.

V tuto chvíli jsou PS1 hry i na evropském PS Plus v PAL 50Hz verzi, které obvykle běží v nižší rychlosti (většinou o 20 procent než NTSC a maximálně v 50 snímcích za vteřinu) kvůli jiné obnovovací frekvenci.

Jak ověřili kolegové z VGC, v PAL verzi zatím na evropském PS Plus jsou například hry Ape Escape, Everybody’s Golf, Jumping Flash, Kurushi, Syphon Filter, Wild Arms a Worms World Party.

Read this next