If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dnes začne Online festival od domácího Xboxu

Pět tématických podvečerů s hosty a soutěžemi.

Xbox i letos uspořádá už tradiční podzimní Online festival, tentokrát rozvržený do pěti tematických podvečerů, během kterých moderátorka Bára Hacsi přivítá ve speciálním studiu řadu zajímavých hostů, kterých se bude ptát na jejich profese, zájmy a vztah k hrám a hraní. Nebudou chybět ani novinky ze světa konzolí Xbox od Microsoftu a Game Passu pro konzole, PC i cloud. Nedílnou součástí festivalu budou i každodenní soutěže pro diváky streamů o atraktivní ceny. Fanoušci zároveň dostanou možnost v komentářích pokládat dotazy, na které by chtěli slyšet hosty odpovídat. Hlavním partnerem akce je společnost Alza.

Festival zahájí Ollie Ivanova z českého týmu Xboxu, která představí novinky ze světa Xboxu a Game Passu. Spolu s ní bude ve studiu Martin Rota v roli nového ambasadora projektu Xbox Accessibility, jehož cílem je zvýšení povědomí o možnostech přístupnosti hraní pro lidi s různými typy hendikepů. V dalším bloku pak s Alešem Ulmem, vedoucím projektu Ylands EDU v Bohemia Interactive, přiblížíme současnost a budoucnost vzdělávání v oblasti herního designu v Česku.

V dalších dnech si Bára Hacsi popovídá například s Albertem Čubou a Robinem Ferro z populárního ostravského Divadla Mír, známými protagonisty improvizační show Tři Tygři, jejichž vášní je nejen herectví, ale také hry. Hodně zblízka zná svět her i moderátorka, herečka a modelka Naomi Adachi, známá jako Naoleo, která uvádí několik gamingových televizních a podcastových pořadů. Martin Mikyska alias Mikýř prozradí, co obnáší život úspěšného tvůrce videí, jaké má rád hry a kolik mu na ně zbývá času. Vedle něj usednou i vývojáři z české firmy Bohemia Interactive, konkrétně Matěj Smrček a Adam Franců k debatě na téma fenomén DayZ, jehož popularita ani po letech od vydání neoslabuje, ale spíše dramaticky roste.

Lukáš „DJ Lucky Boy“ Souhrada a Nina „LadyHoonigan“ Zagoždžon jsou lidé, kteří jsou neodmyslitelně spojeni s vůní benzínu, pachem spálených pneumatik a adrenalinovými zážitky za volanty závodních speciálů. Nikoli nepřekvapivě se povídání s nimi bude točit okolo rychlých aut, závodění a automobilové kultury nejen ve skutečnosti, ale i ve hrách. Silnou konkurencí pro tradiční média jako televize, rozhlas a dnes už i klasická internetová média se v poslední dekádě stal streaming. O čem streaming je a proč vyrostl právě na hrách, přijdou na Online festival přiblížit milovnice fantasy Anička „Andullie“ Reinigrová a všestranný streamer Štěpán „Fluff“ Páťal.

Na sociálních sítích Xboxu – Facebooku, Instagramu a TikToku – budou každý den zveřejňovány podrobné informace o programu pro konkrétní den, všeobecný přehled programu pak bude k dispozici na webové stránce festivalu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments