Skip to main content

Do Unreal Tournament se vrátí původní skladatelé hudby

A proč bude šířen úplně zdarma?

Po oznámení Unreal Tournamentu minulý čtvrtek se Epicu v diskusních fórech ozval Michiel van den Bos, jeden ze dvou skladatelů hudby do původní série UT, s nabídkou, zda by byl znovu zájem o jeho služby, když už je hotov se soundtrackem pro Age of Wonders 3.

Vedoucí projektu Steven Polge ihned odpověděl, že by byli nadšeni, pokud by se oba i s Alexandrem Brandonem zapojili, protože muzika hrající v dnes už klasických MP mapách jako Codex, Facing Worlds či Tempest mu prý přivádí nostalgickou náladu. Připomeňte si ji zde, oba jsou mimochodem podepsáni i pod hudbou do singleplayerového Unrealu či Deus Ex:

Watch on YouTube

Kolegové z VG247 se mezitím pokusili vyzpovídat šéfy tohoto komunitního projektu ohledně pár doplňujících informací. Procentuální podíl, který zůstane autorům placených map nabízených později na herním tržišti, zatím Epic nestanovil, ale chce, aby byl férový a zároveň atraktivní pro tvůrce. Toto tržiště má být jen rozšířením stávajícího Unreal Engine marketplace, čímž se potvrdilo, že hra bude sloužit jako reklama na tuto technologii.

Proč se vlastně Epic rozhodl požádat o pomoc s vývojem komunitu, proč nesebral odvahu pro vytvoření nového Unreal Tournamentu vlastními silami, to jsme se bohužel stále nedozvěděli. Jen k nabízení UT zdarma: "Tento model se nám zamlouval, protože je fundamentálně velkorysý. Dovoluje nám uspět děláním správné věci pro komunitu a můžeme tak být její součástí."

Watch on YouTube

Read this next