Skip to main content

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 3. června

Více Destiny, smrt otce EA Partners, obtěžování progamera, odbyt Minecraftu, hate vůči Konami..

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru. ¨

- Příští čtvrtek 9. června oznámí Bungie patrně další datadisk pro Destiny.

- Po rozjetí podpory modifikací Fallout 4 na Xbox One byl provoz na serverech padesátkrát větší, než když to samé dříve odstartovalo pro PC verzi (tehdy to masivně nepropagoval Microsoft), pochlubila se Bethesda.

- Internetoví hateři mají po CoD nový cíl: dávají palce dolu automatu Metal Gear Solid od Konami, za úvodní dny nasbíral 23 tisíc dislajků.

- Ještě jednou Konami: spustili výprodej na Humble Store, ale Evropanům se tam ukazuje jen prázdná stránka. Jak typické.

- Paradox Interactive se bojí zveřejňování čísel prodejnosti ze SteamSpy: požádali proto autora, aby jejich hry ze statistik odstranil a ten jim vyhověl.

- Ve věku 56 let po komplikované transplantaci plic zemřel David DeMartini, dlouholetý šéf EA Partners a zakladatel Originu, naposledy vedoucí vydavatelské divize v Oculusu. Bez něj by možná nemuselo vzniknout Crysis, Mercenaries, Brutal Legend, Bulletstorm, Rock Band a spousta dalších her vyrobených externími studii pro EA (více na Polygonu).

- Další insideři "potvrdili", že Dead Rising 4 má být oznámen na E3, prý z něj budou fanoušci série velmi šťastní.

- Nový vydavatel krabicovky Sniper Elite si hodně věří: předpokládá odbyt 200 tisíc kusů za první den jen ve Velké Británii.

- Capcom zakázal profesionálnímu hráči Street Fightera účast na turnajích tento a příští rok za to, že na velké akci krátce sáhl jedné ženě na zadek, což zachytilo video. Takové sexuální obtěžování považuje za nepřípustné, pokud by se opakovalo, dostane doživotní ban. Postižený se brání tím, že prý jsou přátelé a že se pak smála, jako důkaz také zveřejnil korespondenci, což ženu naštvalo.

Watch on YouTube

- Co přivezou Focus Home Interactive na E3? Farming Simulator 17, Vampyr, The Surge, Space Hulk: Deathwing, Styx: Shards of Darkness či Mordheim: City of the Damned.

- Titanfall a Evolve nebyly hrami, které by ospravedlnily plnou cenovku 60 dolarů, myslí si CliffyB, tvůrce Lawbreakers a Gears of War.

- Odbyt všech verzí Minecraftu překonal 100 milionů kusů, nová infografika:

- Uzavřená alfa LawBreakers začne tento měsíc a poběží celé prázdniny, zatímco do ní budou přibývat další a další hráči pro otestování serverů, více se dozvíme na PC Gaming Show.

- Prvoválečná online FPS Verdun míří i na PS4/X1, vyzradila ratingová organizace PEGI, dříve to už potvrdili vývojáři na holandské TV.

- Polský Techland se rozhodl stát i vydavatelem, na vlastní triko tak chce každý rok celosvětově vydat dvě velké hry a čtyři menší digitálky (nejen z vlastní produkce).

- Výstava E3 stále zápasí s tím, aby našla svůj účel, a nastal čas pro její pořádnou reformu, domnívá se sloupkař Rob Fahey.

- Off-topic: prodloužená verze traileru na film Batman v Superman: Dawn of Justice.

Watch on YouTube

Read this next