If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 11. ledna

Hotový Quantum Break, špatná hra na PS Plus, mateřská u EA, sběratelka Deus Ex, prototyp Ori...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 03:00 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Novela Halo: New Blood bude vyprávět příběh o životě Edwarda Bucka, kterého znáte z Halo 5 a Halo 3 ODST, zápletku popsala produktová stránka na Amazonu.

- Díky úspěchu Dying Light je prý budoucnost studia Techland jen v jeho vlastních rukou. Vyhodnocování nápadů do hry od fanoušků je prý pracné a časově náročné, ale chtějí jim i nadále naslouchat. Tolik nového obsahu poskytují majitelům hry zdarma, protože s nimi prý chtějí férově zacházet. Na Dying Light se prý projevilo, že nad ním měli plnou kreativní kontrolu a zužitkovali všechny dřívější zkušenosti.

- Marc Laidlaw, který napsal příběh Half-Life 1 a 2, po 18 letech opustil Valve, protože prý potřebuje odpočinout od týmového chaosu a věnovat se vlastním projektům.

- Quantum Break už je skoro dokončený, tvůrci jsou prý hodně unavení, ale motivuje je prý týmový duch.

- Hráči v Latinské Americe jsou smutní, že Quantum Break nebude obsahovat španělský dabing, pouze titulky. Co bychom aspoň za ně dali...

- Špatnou hru pro VITA nabídla Sony předplatitelům PlayStation Plus: spletla si název a dala na určitý čas zdarma Legends of War: Patton's Campaign namísto History Legends of War: Patton.

- Square Enix potvrdili cenu sběratelky Deus Ex Mankind Divided, dáte za ní 130 eur (na PC o něco méně), což koresponduje s částkou v Kč na českých obchodech jako Alza.cz - 3599 Kč (PC), 3899 Kč (konzole).

- Tento týden se dozvíme detaily o updatu a DLC pro DriveClub, který dostane i další nové motorky.

- Brzy také uvidíme video z Kombat Pack 2 DLC pro bojovku od Warner Bros:

- Zaměstnanci EA se budou mít lépe: prodloužila se jim placená mateřská dovolená na dvojnásobnou dobu, pořád to však je oproti stavu v ČR velmi krátce (10 týdnů).

- Kanadský Amazon listoval PlayStation VR za 800 dolarů, než tento údaj odstranil, načapal ho Forbes. Mluvčí Sony nezvykle přispěchal s komentářem, že to byla chyba a že ještě cenu neoznámili, asi aby zabránil vzniku paniky z ještě vyšší pálky než za Oculus Rift. Cenovku 800 dolarů si tedy můžeme vylučovací metodou škrtnout...

- Desítky tisíc dolarů na odměnách má stále dlužit zkrachovalý Interplay designérům původního Descenta a pokračování, platit prý přestali ve 2002 a některé dluhy byly vyrovnány ve 2007 z odprodeje práv na značku Fallout.

- Rané prototypy animací a fyziky Ori and the Blind Forest:

Cover image for YouTube videoOri and the Bilnd Forest Early Animation Prototype
Cover image for YouTube videoOri and the Blind Forest: Early Animation Concept: Grab + Physics
Cover image for YouTube videoOri and the Blind Forest Prototype Animation: Pull Ability

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments