Skip to main content

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 27. února

Konec The Walking Dead, výnosy Red Dead Online, recenze Devil May Cry 5, DLC Darksiders 3...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Trápení kolem Overkill's The Walking Dead utnul raději přímo majitel licence, Skybound Entertainment. Kvůli rozvázání smlouvy se Starbreeze tak nebude moci vzniknout zamýšlená konzolová verze ani nic dalšího z tohoto univerza. Důvodem je, že hra nenaplnila kvalitativní standardy, jaké slibovala, Skybound se za to omluvil fanouškům.

- Recenze Devil May Cry 5 se objeví dva dny před vydáním hry, přesně 6. března. Ze Steamu ale podezřele zmizelo datum vydání. Nestandardní je též fakt, že po Bloody Palace se neplánují žádná další DLC.

- Proč se Halo Infinite objeví až ve 2020, tedy proč nastane dosud nejdelší odstup mezi díly série (předtím to obvykle byly 2 - 3 roky)? Má to co dočinění se změnou enginu a tvorbou vývojářských nástrojů. Vývojáři ho chtěli změnit už pro Halo 5, ale tehdy se jim to nezdařilo a starý engine je prý moc svazoval. Jinak věděli jste, že Halo 4 měl dle původních úvah dělat Gearbox?

- Red Dead Online zatím z mikrotransakcí vynáší výrobci pětkrát méně než držák GTA Online, zjistili SuperData. Nám to tedy nepřipadá tak málo, vzhledem k beta stavu a čerstvosti hry. V lednu prý oproti předešlému měsíci spadly výnosy o 14 procent.

- Jason Schreier, prominentní reportér Kotaku, potvrdil, že prý je na cestě remaster Demons Souls.

- Autoři Until Dawn si zaregistrovali název House Of Ashes patrně pro jejich příští hru.

- Vyšlo první DLC pro Darksiders 3, The Crucible, se 101 vlnami nabíhajících nepřátel ve speciální aréně:

Watch on YouTube

- Platforma PC pro Capcom velmi důležitá: prý se rok od roku prodá čím dál více PC verzí jeho vlajkových titulů, zejména díky digitálu, takže expanzi PC nelze přehlížet a bude se na něj více soustředit.

- Třetí sezóna obsahu do Tekken 7 je možná, uvedl ředitel tvůrců.

- Remaster původní trilogie The Bard's Tale je nyní kompletní, venku je Thief of Fate, i Legacy Mode pro hraní s původními záměry, jako je vypnutá automapa, individiuální inventáře, ukládání pozic jen v guildech a žádné předměty v prázdných domech.

Watch on YouTube

- V březnu by mělo být oznámeno něco jako pokračování Vampire: The Masquerade, pokud si tedy s námi Paradox jen nezahrává - viz jeho parodie na seznamovací aplikace, Tender z alternativní reality.

- Tržby z obchodu GOG nerostou tak rychle, jak si CD Projekt Red přál, takže propoustil tucet zaměstnanců, deset procent osazenstva, nicméně na jiné pozice zase naopak nabírá. Vysvětleno to je tím, že tvůrcům her nabízí větší podíl z tržeb, i konkurencí ze strany jiných obchodů. GOG také zrušil program Fair Price Package, který dorovnal někdy vyšší než průměrné ceny v lokálních oblastech.

- Resident Evil 0, 1 a 4 na Nintendo Switch eShopu 21. května, předobjednávky od zítřka. V podobnou dobu, 10. května, pro tuto platformu vyleze i port Saints Row: The Third - The Full Package.

Read this next