Skip to main content

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 18. února

Datum Warzone do CoD a Snowrunner, uniklý Starcraft Ghost, TV seriál Diablo, natáčení Matrix 4...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází nepravidelně dle časových možností v některé všední dny týdne obvykle v 6:15 či v 9:15. Stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně.

- Snowrunner, nástupce Mudrunner a Spintires na sněhu, upřesněn na 28. dubna 2020 exkluzivně na Epic Games Store, cenovka činí 40 dolarů, předobjednávkovým bonusem je Navistar 5000-MV.

- Metro Exodus mělo na Steamu ve špičce 15 tisíc hráčů naráz, což není na rok starou hru špatný výsledek.

- Film Sonic the Hedgehog během úvodního víkendu slavil úspěch s celosvětovými tržbami 100 milionů dolarů, takže je prakticky jisté pokračování. Letní olympiáda ježka v Tokiu na mobilech 7. května 2020:

Watch on YouTube

- Na GOG přidáno pět novějších her od Bethesdy bez DRM: série Dishonored a moderní Wolfensteiny, dostupné i v balíčku se slevou.

- Režim Warzone do Call of Duty: Modern Warfare je ještě pár týdnů vzdálen, dle všeho dorazí někdy začátkem března. Má jít o společný projekt Raven Software a Infinity Ward. Existovat prý bude jako další mód pro majitele základní hry, tak jako samostatná Free-2-Play verze s možností upgradu.

- Údajně se na Netflix připravují animované TV seriály dle Overwatch a Diablo, vyplynulo z profesního životopisu prezidenta Activision pro tuto oblast.

- Na nějakém starém debugovém Xboxu s modifikacemi či přidanou pamětí byla nalezena rozpracovaná hratelná verze zrušené third-person akce Starcraft Ghost od Blizzardu s mnoha levely. Na dnešní dobu vypadá archaicky, ale jde o verzi z května 2004 původně cílenou na první Xbox, PS2 a GameCube.

Watch on YouTube

- Oficiální komunitní fóra PlayStation, jakýsi pozůstatek éry PS2, zavře Sony 27. února. Namísto nich se chce soustředit na PlayStation Blog či sociální sítě.

- Také 3D Realms jednali s 21st Century Fox o vytvoření hry s Vetřelcem. Měla se jmenovat Aliens: Hadley's Hope a šlo o co-op PvE akci, kde mariňáci a kolonisté bojují o přežití s vetřelčí královnou chránící svá vajíčka. Projekt ve spolupráci se Slipgate Ironworks byl však uložen k ledu po akvizici od Disney, stejně jako v případě té jiné hry od tvůrců Lawbreakers.

- Dreams debutovalo až na 8. místě britské hitparády krabicovek (patrně kvůli dřívější betě v digitálu) a Darksiders Genesis pro konzole až na 11. příčce, kdy PS4 verze zajistila 51% prodejů, Switch 28% a Xbox 21%.

- Zítra budou Naughty Dog pořádat oficiální stream The Last of Us: Left Behind s významnými hosty, aby pomohli vybrat peníze na oběti australských požárů.

- Warface bylo potichu vydáno na Nintendo Switch, zatím jen na australském eshopu, později patrně i jinde.

- PlayStation VR 2 má údajně dorazit až někdy později po PS5, nikoli při startu.

- Respawn přiznal, že uvažovali o odkladu Star Wars Jedi: Fallen Order z listopadu na později, kvůli nutnosti vyladění technických chyb, ale pak se rozhodli plán dodržet hlavně pro svezení se na vlně zájmu o film Star Wars: The Rise of Skywalker a seriál The Mandalorian. To se nakonec díky skvělým prodejům ukázalo být správným krokem.

- Off-topic: kaskadérská scéna z natáčení filmu Matrix 4:

Read this next