Skip to main content

Dobrovolnice na herní výstavě PAX East zemřela na covid

Vybraly se peníze na její pohřeb.

Po této nepříjemné události se začaly z herní branže ozývat hlasy, jestli opravdu máme zapotřebí konání takových masových akcí, když se ukázalo, že to lze řešit oficiálními streamy na YouTube. Jiní namítají, že atmosféru herní výstavy nikdy nemohou nahradit.

Koncem dubna konaný veletrh PAX East v Bostonu bude spojen se smrtí. Jedna z oficiálních pomocnic totiž zemřela po vystavení se příliš velké dávce koronaviru z řad návštěvníků.

Dawn “Deestar” Wood pracovala na této pozici od roku 2014. Je to něco jako dobrovolničení s dohledem na plochu či svěřený úsek, protože dostáváte jen minimální mzdu a vstupenku na všechny čtyři dny prodlouženého víkendu, ale jinak stačí, když odpracujete jediný den.

Organizátoři akce vyžadovali po všech účastnících doklad o očkování a obličejovou roušku, přestože město tuto povinnost pár dnů předtím uvolnilo.

Dotyčná se vrátila domů nemocná a její příznaky byly tak silné, že se o ni musela starat matka. Když se ji dcera neozvala, zavolala policii a ta ji našla doma mrtvou, uvedlo Kotaku.

Její sestra pak uspořádala veřejnou sbírku na pohřeb, kde se vybralo více než požadovaných deset tisíc dolarů.

Read this next