If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

DOOM v 1080p a 60fps na všech platformách

+ o MP módu a odměnách.

Z toho, o čem Microsoft zakázal mluvit, si v Bethesdě udělali marketingový tahák. "Zatímco jiné hry nedokáží zajistit podobný vizuál ani v 30fps, my díky enginu idTech 6 dokážeme zařídit běh v 60 snímcích za vteřinu v rozlišení 1080p na všech platformách. Snažíme se vyrobit nejlépe vypadající hru v 1080p/60fps," slíbil hlavní programátor Billy Khan z id Software v článku na oficiálním webu.

Zjevně naráží na to, že na Xbox One se celou řadu ani současných her nepovede rozjet v plném rozlišení. Na druhou stranu nutno uznat, že DOOM nemá nějaký velký otevřený svět, nýbrž jen menší levely, takže to jde srovnávat jen těžko.

idTech 6 prý dovolil grafikům, aby zkrášlili prostředí pěknými detaily, ať už jde o fyzikálně založené renderování či systém dynamického nasvícení, vše dohromady má zajistit realistický vzhled s plynulým framerate.

K DOOM (objednat na Alza.cz) se váže ještě pár novinek z posledních dnů: steelbook nabízený exkluzivně na Amazonu + že v Německu vyjde hra v necenzurované podobě + že k Xbox One verzi dostanete zdarma první a druhý díl (zatím nepotvrzeno pro ČR) + že MP režim Warpath bude variací na King of the Hill mód (detaily).

Tagged With

Comments