Skip to main content

Dozvuky PlayStation VR 2 - kdy dorazí a co zpětná kompatibilita?

Od analytiků.

Včerejší představení PlayStation VR 2 samozřejmě vyvolalo spoustu reakcí a dozvuků.

Všem vrtaly hlavou zejména odpovědi na nezodpovězené otázky, které si Sony zatím nechala pro sebe.

Co třeba datum uvedení na trh? To odhadl známý analytik Daniel Ahmad:

"Předpokládáme premiéru PlayStation VR 2 na konci roku 2022, pokud nedojde k problémům s výrobním a zásobovacím řetězcem, který by to mohl odložit na 2023. Tím, že Sony zařízení oznámila poprvé už loni v únoru, šlo o to, aby mohla těmto věcem předejít, i aby sehnala dostatek kvalitního obsahu".

Ahmad se domnívá, že z avíza Horizon: Call of the Mountain je zřejmé, že se Sony chce postarat o kvalitní přísun her pro PSVR2 hned od začátku, k čemuž má 17 vlastních studií. Kombinace AAA titulů se sociálním hraním prý bude klíčem pro úspěch.

Když se Sony zeptal bývalý šéfredaktor Kotaku, Stephen Totilo, na další informace k PSVR2, dostalo se mu odpovědi, že zatím k tomu nic nemají, co by mohli sdělit.

Zajímalo ho zejména, jak to bude se zpětnou kompatibilitou zařízení, tedy zda na PSVR2 pošlapou hry vytvořené pro první generaci virtuální reality k PS4.

Polygon pak ve svém komentáři dodává, že nejlepší vlastností PSVR2 by mohl být tlak, který bude Sony klást na investice do špičkových VR her. Připomínají, že Sony je nyní v úplně jiné pozici na trhu, než byla v roce 2016, když uváděla první generaci headsetu, takže teď si může dovolit nasypat peníze indie tvůrcům či remakům starých her, viz fakt, že port 16 let staré hry zvítězil ocenění pro nejlepší VR titul roku.

Read this next