Skip to main content

Duchovním nástupcem Quake má být WRATH: Aeon of Ruin

3D Realms vstávají z hrobu.

3D Realms pořád existují. Když minulé dny vábili, že brzy něco oznámí, čekalo se něco v retro stylu a skutečně tomu tak nakonec je.

Dohodli se s ruským vydavatelem 1C Entertainment, že pro něj ve spolupráci s KillPixel připraví WRATH: Aeon of Ruin.

Půjde o temnou fantasy hororovou FPS, popisovanou jako duchovní nástupce legendárního Quake. Není to příliš odvážné, ptáte se, když id Software s tím nemají nic společného a asi se to jejich právníkům nebude moc líbit? Hra totiž pofrčí na původním Quake enginu.

Předběžný přístup či demo se objeví letos o prázdninách pro PC, Mac a Linux, zatímco konzolovky pro PS4, Xbox One a Switch mají následovat začátkem 2020.

Watch on YouTube

Design herního světa postavený okolo rozcestníků má podporovat nelineární hratelnost. Zpočátku budou odemčené jen první dvě říše, do těch dalších musíte najít klíče.

Stylem však půjde o hru připomínající střílečky z 90. let, když ruku k dílu přiloží veterání Quake scény. Cílem je, abyste si připadali jako při hraní klasik typu Hexen, Blood, Unreal či Duke Nukem 3D. Éterickou atmosféru podpoří ambientní hudba mixovaná s heavy metalem od skladatele Quake Champions a zvukového inženýra Cyberpunk 2077.

Read this next