If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Duke Nukem se rozšíří i mimo hry

Grafika se do vydání možná zlepší.

Gearbox nyní s pomocí studií Tryptich a Piranha Games dokončují Duke Nukem Forever a vlastní celou značku Duke Nukem. Kromě dalších případných her s atomovým vévodou se ale určitě dočkáme i neherních verzí Duke Nukema. Budou se tak za nedlouho prodávat knihy plné legendárních hlášek, nebo vyjde na internetu nějaký krátký animovaný film či komiks?

„Ano, tohle dělat budeme a už teď jsou ve výrobě konkrétní věci," odpověděl prezident Gearboxu Randy Pitchford v rozhovoru pro Big Download na otázku, zda budou nějaké figurky, knihy, nebo komiksy s tématikou Duke Nukema.

„Prioritou je hra a některé z těch věcí, které jsou ve výrobě, budou složit k podpoře hry jako takové. Některé z těch věcí jsou ale ve výrobě proto, že by bylo úžasné je mít a na světě jsou úžasní tvůrci, se kterými na tom rádi spolupracujeme," nadšeně řekl Pitchford.

Randy Pitchford také řekl, že Duke Nukem Forever je především o hratelnosti, nikoliv o grafice. Sám je toho názoru, že hra vypadá neuvěřitelně, i když má studio pořád ještě hodně nápadů, jak vizuální stránku hry zlepšit. Reakce hráčů a novinářů na hratelné demo na letošním PAXu byly veskrze pozitivní, ale pokud byl nějaký prvek hry kritizován, byla to právě grafika. Ta je podle mnohých „v pořádku", což ale na velkou AAA hru v roce 2011 stačit nemusí. „Myslím, že budete překvapeni, jak dobře hra vypadá, ale ve výsledku je Duke Nukem Forever o zážitcích, které vám jiné hry nenabídnou," řekl Pitchford.

V rozhovoru dal prezident Gearboxu i krásný příklad interaktivity, kterou proslul Duke Nukem 3D a Duke Nukem Forever tento osobitý prvek dotáhne na zcela novou úroveň. Posuďte sami – ve hře prý bude mikrovlnná trouba, ve které si budete moci udělat popcorn. A když budete pozorní, můžete v okolí kuchyně najít a chytit krysu. Pak už je jen na vás, jestli s polapenou krysou půjdete zpátky k mikrovlnce... Ochránci zvířat se mají na co těšit.

Comments