Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA má radost z nových projektů PopCapu

Málem je koupila Zynga za miliardu.

Electronic Arts včera oznámilo, že koupilo společnost PopCap, tvůrce takových her jako Plants vs Zombies, Bejeweled nebo Zuma. Možná to bylo překvapení pro hráče, ale pro lidi z byznysu nikoliv - EA se nikdy netajilo tím, že chtějí agresivně expandovat i do oblastí her, ve kterých se dosud příliš neprosazovali.

Zajímavá informace ale je, že o nákup PopCapu měla také Zynga, která stojí za populárními Facebook hrami jako Farmville. Dokonce nabízeli víc než Electronic Arts. Zynga nabídla za odkup 1 miliardu dolarů v hotovosti, zatímco EA mohla dát pouze polovinu v hotovosti a zbytek v akciích a odměnách. Přesto šel PopCap raději s EA a už vysvětlili, proč tak učinili.

Ředitel PopCapu prozradil, že sice měli už systém, jak převádět své hry na všechny platformy, ale díky tomu, že teď patří pod EA, se jim uvolní ruce - tyhle nezbytné konverze a distribuci bude EA zajišťovat a jim tak zbude víc času na vymýšlení a vývoj nových her a vylepšování těch stávajících. Ano, to, že EA koupilo PopCap jednoduše znamená - víc her od PopCapu, které budou vycházet rychleji.

Spoustu nových projektů už mají ostatně rozdělané a EA se nechalo slyšet, že jsou z nich nadšení. Barry Cottle z EA Interactive řekl: "Díváme se na všechny jejich buildy - na všechny hry v jakékoliv fázi vývoje. Jsme velice příjemně překvapení, jak skvělé věci mají. Vidíme v nich velký potenciál, jak vybudovat další velké herní značky." Zakladatel PopCapu John Vechey se nechal slyšet, že sice asi bude trvat, než vydají další podobný hit jako Peggle, ale "nemyslím si, že by John Riccitiello osobně nehrál všechny hry, na kterých teď PopCap dělá, než schválil ten nákup".

Read this next