Skip to main content

EA: Nastane čas na předplatné za hry

Přístup ke všem sportům za měsíční platbu.

Funguje to u přístupu k hudbě, funguje to u televizních stanic, funguje to u filmů... tak proč by to vlastně nešlo i u placení za obsah her? Nad tím se zamyslel senior viceprezident divize EA Sports v rozhovoru s Eurogamerem. Předpovídá, že jednoho dne v budoucnu bude u her tento obchodní model určitě zaveden.

Jak by tato novinka, kterou si prý žádají zákazníci a EA i kvůli ní otevřeli nové studio v Texasu, fungovala v praxi? Zaplatili byste buď měsíční platbu nebo roční předplatné a za to byste dostali měsíční přístup k úplně všem hrám od EA Sports (nebo snad i celých EA), jako je FIFA 12, NHL 12 atd. Výše této částky se zatím nedá ani odhadovat.

"Zatím tomu brání nedostatečná internetová infrastruktura. Na světě je pár míst, kde si 6 GB dat stáhnete velmi snadno, ale zároveň i spousta míst, kde se takový download nedá realizovat," řekl Andrew Wilson z EA Eurogameru. Není však zřejmé, jestli by spuštění takové služby např. k sérii FIFA znamenalo přestat vydávat každoroční díl, když by nové sestavy a další vylepšení obdrželi předplatitelé v rámci placení si za službu a stažení z internetu.

FIFA 12 - Manchester City trailer

Ty nejodvážnější hlasy poslední dobou věští, že na tomto principu předplatného a služeb by teoreticky mohla fungovat celá nová generace konzolí, už bez DVD/Bluray mechaniky. Tedy žádné platby za plné krabicové hry, ale pouze předplacení si služby u vydavatele X za přístup k dané hře na určitou dobu, které by se stáhly.

Podobně, jako to funguje u mobilních operátorů s dvouletým závazkem, by se mohla dát pořídit i nová konzole od Microsoftu a Sony - nemuseli byste hradit 500 dolarů v době uvedení na trh, ale třeba 30 dolarů měsíčně po dobu trvání smlouvy. Brali byste něco takového...?

Read this next