Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ohlášení EURO 2012, poprvé stáhnutelný přídavek FIFA

S českým komentářem + zlevnění původní hry o třetinu.

EA dnes ráno překvapili, když neoznámili samostatnou hru EURO 2012, jako tomu bylo v případě všech minulých licencí na evropské šampionáty či mistrovství světa ve fotbale, nýbrž "jen" placený stahovatelný přídavek do FIFA 12.

Vzhledem k problémům britského GAME a rozkvětu digitální distribuce to ale dává logiku, lépe to sedí povaze hry a FIFU 12 stejně už asi "každý" má. Výhodné to hlavně bude pro koncové hráče, kteří díky tomu za EURO 2012 dají jen poloviční cenu (oproti vydání v krabicích jako u EURO 2008 za plnou cenu), nebo je to může donutit k dodatečné koupi FIFA 12, což zase EA (i se všemi jinými přídavky) v konečném důsledku může vynést mnohem více.

Rozšíření EA SPORTS UEFA EURO 2012 bude ke stažení pro PC, PS3 a X360 už 24. dubna, tedy měsíc a půl před výkopem 8. června v Polsku a na Ukrajině, což však bývá standardní náskok. Doporučená maloobchodní cena na konzolích je stanovena na 539 Kč, resp. 1800 bodů MS Points. Na platformě PC je cena 2500 FIFA Points.

Jak zjistil Eurogamer, EURO 2012 bude i s českým komentářem a to nejen na PC, ale i na konzolích. Navíc PC verze u nás alternativně půjde koupit i ve standardní krabici (na Xzone za 499 Kč), kde bude klasicky pouze přístupový kód k downloadu z Originu (jako dříve u některých jiných DLC od EA) a bez FIFA 12.

UPDATE 12:10 - Dušan Benža z EA Czech upřesnil, že komentátory opět budou Jaromír Bosák a Petr Svěcený, a dodal: "Aby si drama zápasů v reprezentačním dresu mohlo užít co nejvíce fanoušků, snížili jsme cenu FIFA12, která je k hraní UEFA EURO2012 nezbytná, o více než třetinu." Od 6. dubna 2012 tedy dojde ke snížení ceny FIFA 12 na 799 Kč za PC verzi (dosud stála 1099 Kč) a 999 Kč za konzolové verze (dosud 1399 Kč), které jsou sehnatelné třeba na Xzone.

Citujeme oficiální tiskovou zprávu o hlavních vlastnostech přídavku:

EA SPORTS UEFA EURO 2012 napodobuje dramatičnost a velkolepost oficiálního turnaje se všemi 53 národními týmy členských zemí UEFA, osmi oficiálními stadiony turnaje a veškerou nádherou a slavnostní atmosférou jedné z největších a nejsledovanějších sportovních událostí planety. V čele reprezentace své země se fanoušci mohou zapojit do turnajového režimu UEFA EURO 2012™ online* proti dalším celkům ve fázi základních skupin, postoupit do vyřazovacích bojů a nakonec se porvat o šanci získat titul mistra Evropy. Navíc budou mít k dispozici funkci neustále aktualizovaných reálných událostí z průběhu kvalifikace i samotného turnaje UEFA EURO 2012™, které jim umožní znovu prožít všechny dramatické okamžiky s výzvami inspirovanými skutečnými zápasy. Odměnou za splnění výzev jim budou zkušenostní body k vylepšení profilu jejich klubu v režimu EA SPORTS Football Club.

"Tato hra osloví všechny fanoušky svých národních týmů, protože věrně zachycuje rivalitu mezi tradičními soupeři a přináší veškeré emoce turnaje UEFA EURO 2012™," uvedl producent Sebastian Enrique. "Používáme nejlépe hratelný titul série FIFA všech dob doplněný o živý digitální obsah podle nejdůležitějších událostí turnaje a nabízíme nový exkluzivní režim, který hráčům přinese originální a atraktivní výzvy."

Zcela nový režim Expedition, navržený exkluzivně pro rozšíření UEFA EURO 2012, umožní hráčům vybudovat si, spravovat a vést vlastní tým proti dalším evropským reprezentacím a vymýšlet ideální strategii k podmanění fotbalové Evropy. K vedení svého týmu v roli kapitána si fanoušci vyberou oblíbeného evropského hráče nebo vlastního virtuálního profíka z hlavní hry FIFA 12. Pod jeho taktovkou pak budou usilovat o vítězství s možností zisku hráčů poražených soupeřů a posléze vyrazit na tažení s cílem porazit nejlepší reprezentace a získat nejlepší hráče. Vrcholným počinem pak bude zdolání všech 53 národních výběrů Evropy, které bude znamenat fotbalové dobytí starého kontinentu.

Read this next