If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA přestávají prodávat krabicovky u našich sousedů

Velká změna.

Hry jako FIFA, Battlefield, F1, Madden, Need for Speed či The Sims už tam na pultech v krabicové podobě v budoucnu nenajdete.

Electronic Arts oznámili, že v německy mluvících zemích končí s prodejem fyzických verzí svých her.

"Probíhající transformace trhu z krabicovek na digitální downloady mají negativní dopad na trendy v našich prodejích. Tržby z digitálních verzí navíc nejsou řešeny přes EA, nýbrž přes prostředníka," uvedli na vysvětlenou pro GamesWirtSchaft.de.

Německo, Rakousko, Švýcarsko, ale i Skandinávie - to vše spadá pod EA Deutschland s centrálou v Kolíně nad Rýnem, zaměstnávající asi stovku lidí. Tyto kanceláře nicméně zůstanou zachovány, i kvůli lokalizacím.

EA ukončili své smluvní vztahy v tomto směru už v květnu 2022. Díky tomu, že přestanou generovat tržby z krabicovek, předpokládají, že jim výrazně poklesnou příjmy v současném fiskálním roce 2022 až 2023.

Současně také došlo ke změně v obchodním rejštříku, kde Electronic Arts GmbH od letošního října mají už jen "služby týkající se her, software a zábavního průmyslu", namísto dříve platného záznamu pro "import, export, distribuci a výrobu produktů týkajících se her".

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments