Skip to main content

EA Sports potvrdili zrušení manuálů

Hráči prý mají stejně raději tutorialy.

EA Sports oficiálně potvrdili, že ruší papírové manuály u svých her. Staví se tak po boku UbiSoftu, který své hry už nějaký čas nedoprovází klasickými příručkami. Namísto manuálu si v titulech od EA Sports budete moci nalistovat příslušné instrukce přímo ve hře.

Tento krok platí pouze pro sportovní tituly od EA Sports, áčkové hry přímo od EA jako např. Dragon Age nebo Dead Space budou dál doprovázet klasické tištěné manuály. I když pokud se trend ze sportovních her osvědčí, je možné, že v budoucnu tento přístup postihne i další odvětví produkce EA.

Jak si možná vzpomenete, přelomovou hrou bylo vydání Fight Night Champion dne 1. března, prvním titulem EA Sports bez tištěného manuálu. Firma se k tomu prý rozhodla, aby byla šetrnější k životnímu prostředí a ušetřila na nákladech za tisk. Poslední papírový manuál byl k nalezení u NBA Jam.

Samotní hráči prý o nic nepřichází a mnohem raději než manuály mají stejně tutorialové levely, jako například ten z Fight Night Champion, dušují se EA. Podle jejich zkušenosti většina hráčů manuál přeskočí a rovnou začne hrát.

UbiSoft přestal tisknout manuály ke svým multiplatformním titulům vloni s vydáním Shaun White Skateboarding.

Read this next