If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ředitel vývojářů Zaklínač 3 a Cyberpunk 2077 si založil studio Rebel Wolves

A už se ví, co připravuje.

Toto nepůsobí jen jako další z mnoha trhnutí se a puštění se do dobrodružství raději na vlastní triko. Už jen kvůli tomu, že předtím působil v CD Projektu po dlouhých 17 let.

Polák Konrad Tomaszkiewicz si založil nové studio Rebel Wolves, kam přetáhl spoustu svých bývalých kolegů.

Zajímavé je to hlavně tím, že tento člověk předtím zastával funkce ředitele vývoje Zaklínače 3 a šéfa produkce Cyberpunk 2077. CDPR opustil po osočení ze šikany, takže není překvapení, že teď si chce zakládat na dobré atmosféře v kanceláři.

Jeho debutový počin bude samozřejmě temným, příběhovým fantasy RPG a rád by s ním našel svatý grál počítačových her žánru.

"Jsme pyšní na naše předešlé úspěchy, ale chceme odvyprávět nové příběhy a dále prozkoumat nové možnosti ve hrách coby médiu. Měli jsme pocit, že vytvoření nové firmy nám poskytne svobodu a umožní riskovat, abychom tyto ambice naplnili," uvedl pro Gamesindustry.

Tým má ale zůstat záměrně malý (do 80 lidí), aby dokázal naplnit své vize, což prý AAA studia často nezvládají. A aby v něm byli jen zkušení autoři, kterým nechybí motivace, vášeň a dokáží přemýšlet kreativně.

Mezi zlanařenými úlovky jsou umělecký ředitel Zaklínače 3 Bartłomiej Gaweł, dále jeho scénárista Jakub Szamałek či šéfanimátor Tamara Zawada, vedle dalších.

Hra pouze pro PC, PS5 a Xbox Series má běžet na Unreal Engine 5 od Epicu. Pokud se zadaří, bude to začátek nové ságy.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments