If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šéf Blizzardu by nejraději vydal Diablo 3 znovu a lépe

Podcenili prý zájem fanoušků.

Prezident a spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime právě vydal datadisk k World of Warcraft s názvem Mists of Pandaria a v rozhovoru pro GI.biz se rozhodl vrátit k vydání Diabla 3, se kterým nebyl ani trošku spokojený. Když se ho zeptali, zda by chtěl vrátit čas a vydat Diablo 3 znovu, řekl, že rozhodně.

"Jsou určitě věci, které bychom udělali jinak," říká. "Moc by nám pomohlo, kdybychom dopředu věděli, kolik lidí chce tu hru hrát. Mohli bychom všechno mnohem lépe naplánovat - ujistili bychom se, abychom měli dostatečné kapacity serverů, nakoupili bychom více hardwaru." Jak si jistě pamatujete, v prvních několika týdnech měli hráči Diabla 3 problémy s připojením k serverům, díky čemuž nebylo hru vůbec možné hrát.

"Prodeje Diabla 3 na začátku mnohonásobně předčily naše očekávání," vysvětluje. "To, co jsme předpokládali, že prodáme v prvním roce, jsme prodali v prvním týdnu. Musím našemu týmu pogratulovat, že se s tím vypořádali co nejlépe to šlo, ale ty první týdny byly opravdu hrozné a rád bych je prožil znovu a lépe."

Blizzard víkend před spuštěním prodejů dal Diablo 3 k dispozici zadarmo, aby si vyzkoušeli, jaký je o hru zájem. Prodejní čísla ale pak byla mnohem vyšší než počet hráčů, kteří si Diablo zkoušeli zdarma, což nečekali. "Spousta lidí podle všeho čekala na vydání plné hry."

Comments