If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Epic Mickey byl pro všechny platformy

Spector nakonec prosadil Wii exkluzivitu!

Warren Spector, stojící za připravovanou Wii hrou Epic Mickey, se v rozhovoru pro Oficiální Nintendo Magazín přiznal, že projekt byl prvotně zamýšlen jako multiplatformový. Epic Mickey se měl tedy objevit ještě na PC a konzolích PS3 a X360.

Od roku 2008, kdy začal jeho vývoj, se však rozhodli dát přednost jenom jedné jediné platformě a tou se stala konzole Wii. Rozhodnutí přitom vychází z hlavy samotného Spectora, který se tady chtěl soustředit jenom na jeden herní systém a jeho volbou bylo Wii. Mimo jiné z důvodu, že pokud by se Epic Mickey koncipoval jako multiplatformová hra, prostý port na Wii by pak určitě nefungoval. Třeba kvůli tradičním herním nápadům, pro něž Wii prostě není vhodné.

Takže se musíme smířit se skutečností, že Epic Mickey je exkluzivní Wii záležitost, která tu hodlá nabídnout něco nenapodobitelných herních mechanismů. Jako je ono dříve avizované malování pomocí wiimote. Je sice škoda, že obrázky jsou velmi vzdálené původním, temně laděným artworkům, ale až čas ukáže, nakolik je to ke škodě věci. Každopádně na Wii pro mainstreamové publikum jde o celkem logický krok.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Disney Epic Mickey

Nintendo Wii

Related topics
About the Author
Comments