Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Epic se stává vydavatelem příštích her tvůrců Control, Inside a The Last Guardian

+ World War Z zdarma.

Toto je zásadní zpráva, která by neměla být přehlédnuta. A vlastně taková přirozená evoluce dosavadních exkluzivit PC her na Epic Games Store. Aneb stávající vydavatelé, jako třeba 505 Games, se nám jaksi stávají zbytečným (odstřihnutým) článkem celého řetězce...

Rok a půl po spuštění vlastního digitálního obchodu se Epic Games pustili do další etapy svého fungování, kterým je role plnohodnotného vydavatele velkých titulů.

Dohodli se s tvůrci Control z Remedy Entertainment, s tvůrci The Last Guardian ze studia gen Design, a s tvůrci Inside či Limbo ze studia Playdead, že vydají jejich příští tituly, které budou multiplatformní, tedy pro příští konzole i pro PC.

Šéf Epicu Tim Sweeney říká, že tyto smlouvy kladou potřeby vývojářů na první místo a že jsou něčím, co si oni sami vždy přáli mit, když kdysi spolupracovali s tradičními velkými vydavateli.

"Jde o nejvíce inovativní a talentovaná studia v branži, která mají pro příští projekty silnou vizi. Zachovají si nad nimi kreativní kontrolu a Epic jim poskytne financování a různé služby," praví šéf Epic Games Publishing, Hector Sanchez. Studia si nechají ve vlastnictví značky a dostanou polovinu ze zisku, jakmile se pokryjí náklady, které ze sta procent dopředu uhradí Epic.

O hrách samotných zatím nic nevíme, jen že budou ohlášeny v příštích měsících. Od Epicu to budou hned dvě hry, jedna AAA multiplatformní, která je v pre-produkci (asi nástupce Control), a pak něco menšího (oba poběží na Northlight Engine).

Watch on YouTube

Související zprávou je, že Epic po dobu následujícího týdne umožňuje hrát zcela zdarma plnou verzi úspěšné co-op zombie střílečky World War Z. Namísto placení 35 eur ji stahujte odsud. Zároveň byl uvolněn slíbený Crossplay update, který umožňuje společné hraní lidí na PC a Xbox One (PS4 verze bude do toho přidána později). Více o dalším přidaném obsahu zde.

Jde o doprovod zbylých dvou, dříve avizovaných bezplatných her, kterými jsou Figment a Tormentor x Punisher. Příště, od 2. dubna do 9. dubna, na ně naváží Gone Home a Hob.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments