Skip to main content

Šeptanda o nové hře South Park a také Mario Kart 9

Co se o nich zatím ví?

Zdá se, že se rodí pokračování hry inspirované animovaným seriálem South Park, které by navázalo na velice chválené The Fractured But Whole z 2017.

K objevu došlo prostřednictvím inzerátu, kde se hledá hlavní designér do studia Question. To jsou autoři pouze puzzle hry The Magic Circle and co-op survival hororu The Blackout Club, tudíž by šlo o jejich největší projekt, ale přešli tam i ostřílení tvůrci minulých South Parků.

Vhodný kandidát má mít zkušenosti s vývojem pro konzole a s prací na Unreal Engine 4. Není vyloučeno, že součástí by mohl být multiplayer, protože mezi požadavky je podílení se na aspoň jedné vydané MP hře.

Zakladatelé značky Trey Parker a Matt Stone pouze dříve neurčitě řekli, že kutí 3D hru ze světa South Parku, což je zřejmě právě toto.

Druhá čerstvá spekulace se týká dalšího dílu závodní série s motokárami na Nintendu, bestselleru Mario Kart.

V Tokiu žijící analytik Serkan Toto přišel se zprávou, že Mario Kart 9 je nyní v aktivním vývoji.

Hra má být oficiálně odhalena (ale nikoli vydána) někdy během tohoto roku a přinese prý novou závodní zápletku, čímž se patrně myslí asi něco, jako byly ty antigravitační pasáže v posledním dílu.

Někteří předpovídají, že by snad mohlo jít o vypůjčení mechanismů z F1 Race Stars, včetně systému poškození, tudíž by by bylo potřeba zajet do boxů, ale potvrzeno to zatím není.

Nintendo v tomto směru nemá kam spěchat, protože Mario Kart 8 Deluxe se stále prodává jako rohlíky. Se 40 miliony, což je součet Wii U a Switch verzí, jde o nejžádanější závodní hru v USA v historii, která předhonila i Mario Kart Wii.

Analytik Toto jinak dále věští, že v letošním roce Nintendo převede další ze svých sérií pro mobilní zařízení.

Read this next