If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Exodus novým příběhovým sci-fi RPG s hrátky s časem

Od veteránů žánru - detaily.

Archtype Entertainment jsou veteráni žánru, mezi nimiž najdete třeba bývalého šéfa z BioWare (James Ohlen - vedoucí Knights of the Old Republic, Dragon Age Origins a Baldurs Gate), veterány ze studia Naughty Dog (Uncharted, The Last of Us) či spisovatele Mass Effect (příběh tady má na starosti Drew Karpyshyn).

Není tedy divu, že organizátor nočních The Game Awards 2023 se rozhodl celou akci otevřít právě debutovým pohledem na Exodus. Účinkovat v něm bude i americký herec Matthew McConaughey.

Tedy na nové příběhové sci-fi RPG, které nemá daleko k Mass Effect. Hrátky s časem nastanou kvůli vašemu cestování světelnou rychlostí, takže dny pro vás mohou být roky, dekádami i staletími. Až se vrátíte domů, během vaší absence zjistíte, že přátelé a rodina se změnili a zestárli.

Budete se tady pohybovat po své vesmírné lodi, mít po ruce společníky (ano, s i románky a vlastním příběhem) a vyprávění se má razantně větvit na základě vašich kroků.

Soupeřit máte s jinými lidskými dynastiemi, monstrózními kreaturami i podivnými mimozemskými civilizacemi, které potkáte během průzkumu Centauri Cluster.

Hrajete za široce přizpůsobitelného (styl pokroku i boje) Travelera, který utekl z umírající Země jako její poslední šance.

Bude krást zbraně a technologie největšího protivníka v podání velmi pokročilých Celestials, infiltrovat cizácké základny a volit odpovídající taktiku, jelikož neustále čelíte přesile a silnějšímu arzenálu. Pomůže vám v tom génius nakažený mimozemským virem, geneticky upravený učenec či punkový pilot mecha.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Exodus

Video Game

Related topics
RPG
About the Author

Redakce

Contributor

Comments