Skip to main content

Extrémní sjíždění amerických národních parků v Riders Republic

Masivní multiplayer od autorů Steep oznámen.

Je to vlastně podobné jako Descenders, ale s mnohem větším rozsahem, vyššími produkčními hodnotami a atraktivnějším prostředím.

UbiSoft si může gratulovat, protože se mu něco podařilo výjimečně utajit a ve streamu Forward všechny překvapit. Řeč je o nové masivně multiplayerové hře Riders Republic od studia ve francouzském městě Annecy, které stálo za nepříliš úspěšným Steep z 2016.

Watch on YouTube

Nebudete tady pouze sjíždět zasněžené svahy na snowboardu a lyžích, ale také letní krajinky a kopce na horském kole, případně nad ními létat se speciálním oblekem wingsuit (a to i v raketové podobě), jako to dělají kaskadéři ze skal nad údolími na YouTube.

Hra vám dovolí se svobodně pohybovat po rozlehlém otevřeném světě, v němž nepochybně ihned poznáte populární americké národní parky, jako Bryce Canyon, Yosemite, Zion, Mammoth Mountain, Sequoia, Grand Teton či Canyonlands. Budou takovým hřištěm a zároveň vibrujícím rozcestníkem pro socializaci s osatními, jejichž schopnosti můžete omrknout nebo je prostě jen pozdravit, když jdete okolo. Prostředí prý vzniklo na základě skutečných GPS dat, jen se propojily ikonické oblasti dohromady, aby to působilo přirozeně.

Má být čistě na vás, jestli se přidáte do zápolení s ostatními, kdo sjede či zdolá nejbližší svah nejrychleji, nebo zda si to střihnete jen sólo. Jinak se tu počítá s týmovými soutěžemi (šest proti šesti), kooperací či masovými PvP závody pro více než 50 účastníků s jednotným startem - při zachování 60 snímků za vteřinu na PS5 a XSX.

Watch on YouTube

"Chceme zkombinovat naši lásku pro extrémní sporty s adrenalinem naplněným multiplayerovým zážitkem. Hráči budou moci sdílet své jízdy s inovativními triky a odvyprávět tak své příběhy z dynamického světa," prohlásil kreativní ředitel Igor Manceau.

Celé to má být o zábavě a soutěžení, které prý bude posunuto na novou úroveň, při uspokojení jak hardcore, tak příležitostných hráčů hned od úplného začátku. To když si vytvoříte a přizpůsobíte vlastní postavu, která bude během kariéry stoupat online žebříčkem či podepíše smlouvy s legendárními sponzory známými z outdoorových sportů.

Datem vydání Riders Republic je už 25. únor 2021 pro současné i nextgen konzole, PC a Stadia. Přechod na nextgen verze bude k dispozici bezplatně.

Read this next