Skip to main content

Fable II už na PC nebude

A PC demo Fable 3 nakonec také ne.

Pokud jste doufali, že si někdy budete moci doplnit mezeru mezi prvním a aktuálním třetím Fable na PC, doufáte marně. Lionhead to znovu popřel a vysvětlil i důvod, proč PC hráči zůstanou i nadále bez prostřední kapitoly.

"Na vývoj Fable 3 pro PC byl čas i správný tým. Jakmile se hra dokončila, tvůrci obsahu šli pracovat na DLC, zatímco programátoři byli volní a mohli začít dělat na PC verzi. Bohužel pro fanoušky Fabe II, programátoři jsou nyní zaměstnáni prací na nových projektech a obávám se, že vracet se k Fable II není prioritou," objasnil pro Beefjack situaci Mike West, který v Lionhead Studios pracuje jako senior designer.

Absence druhého dílu Fable na PC je nyní z pohledu vývojářů logická - ztrácet čas pracemi na hře, kterou by si koupila jen hrstka Fable PC fanoušků, nemá příliš smysl a vývojářům by se to nevyplatilo. Proto se raději soustředí na nové projekty.

Další špatnou zprávou pro Fable PC fanoušky je fakt, že demo Fable 3 na PC nevyjde. I navzdory předchozím potvrzeným zprávám žádné PC demo nebude. Původní zmínka o demu se totiž objevila na blogu Majora Nelsona, který blog poté aktualizoval a zmínka o PC demu zmizela.

Web IncGamers se zeptal přímo tvůrců v Lionhed a ti odpověděli, že se žádné PC demo nikdy neplánovalo a že došlo patrně k nedorozumění.

A dobrá zpráva? Fable 3 pro PC vychází již tento týden, u nás s českými titulky. Recenzi publikuje Eurogamer již brzy.

Read this next