Skip to main content

Bazarovky na X360 škodí víc než PC piráti

Tvrdí to Lionhead, tvůrci Fable série.

Vývojáři Fable III prozradili Eurogameru, co si myslí o konzolových hrách a jejich bazarovém prodeji. A není to nic hezkého. Dokonce tvrdí, že je to mnohem větší problém než pirátství na PC platformě.

Naštěstí pro Lionhead se Fable III prodalo na X360 dostatečné množství kusů, aby kvůli bazarovému prodeji nepřišli zkrátka a vývoj hry například neskončil v mínusu. Přesto se ale, při vydání Fable III na PC, pirátství obávají. Říkají ale, že s tím nic nenadělají.

"Pirátství na PC je v současnosti menší problém než prodej bazarových her na Xbox," říká designér soubojů u Fable III, Mike West. "Na PC hrách dělám už spoustu let a pirátství tam vždycky byl problém. Ale existuje i spousta čestných lidí a pokud se jim vaše hra líbí, prostě si ji koupí."

"Piráti jakoukoliv hru vždycky dokážou ukrást. Občas jim to možná zabere nějakou dobu… Ale nejdéle to, myslím, trvalo tak dva dny. Někdo hru crackne a pak už nic moc nenaděláte."

Podle jeho slov je to docela depresivní stav, protože herní distributoři si pak nemyslí, že má cenu na PC hry vydávat a mít tak s nimi další zbytečné náklady. Každý prodaný kus Fable III na PC je ale pro Lionhead už jen bonusem, takže je pirátství zase tolik netrápí. "My na tom, i s pirátstvím, asi netratíme, ale jak jsem už řekl, bazarový prodej je pro nás dlouhodobě mnohem škodlivější."

Read this next