Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

FIFA 19 po půl roce mění obal, propagační materiály i menu hry

Definitivní konec Ronalda.

V říjnu ještě byli Electronic Arts zdrženliví, když řekli, že celou situaci pečlivě monitorují a nahodili všude jen provizorní obal bez jakékoli tváře.

Teď, skoro půl roku po zářijovém vydání FIFA 19, však bouchli do stolu a nechtějí mít s Cristiano Ronaldem už nic společného.

Rozhodli se definitivně vyměnit obal a veškeré propagační materiály ke hře za jiné, relativně bezproblémové fotbalisty.

Hvězdu Juventusu a portugalské reprezentace nahradili úplně novým obalem FIFA 19, na němž jsou útočník Paulo Dybala, brazilský Neymar a Kevin de Bruyne z Manchester City.

Starý obal
Nový obal

Jedná se o velmi neobvyklý krok, aby se takto dodatečně kompletně rebrandovala starší, byť stále velmi prodávaná hra (nyní leckde dostupná se slevou). Důvodem je samozřejmě to osočení Ronalda ze znásilnění ženy v hotelu Las Vegas z roku 2009, které stále odmítá, ale vyšetřování se vzorky DNA pokračuje.

Nepomohlo mu ani to, že koncem ledna soud v Madridu fotbalistu uznal vinným za daňové úniky, za což musí zaplatit pokutu 19 milionů eur, ale do vězení nemusí. Vzhledem k udělenému trestu 23 měsíců se vešel do španělské praxe, že do maximálně dvouletého trestu se žaláři vyhne - viz BBC.

Celé to nápadně připomíná situaci okolo golfisty Tigera Woodse, s nímž EA před lety také ukončili spolupráci, protože jeho kauzy poškozují pověst her a marketingových partnerů. Zde nicméně zatím žádné oficiální oznámení o ukončení kooperace nepřišlo, jen je z toho jasné, že letos ve FIFA 20 už nebude.

EA změnili také přihlašovací stránku a hlavní menu ve hře, aby tam nebyly žádné stopy po Ronaldovi. Nově tam najdete ty tři zmíněné fotbalisty výše a ženskou reprezentatku USA, Alex Morgan.

Read this next