Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Film Uncharted se vzdaluje předloze

Nathan Drake, syn obchodníků s uměním?

Zdá se, že hollywoodská adaptace Uncharted má skutečně velké ambice, fanoušci její herní předlohy ale z posledního vývoje asi dvakrát nadšení nebudou. Režisér filmu David O. Russell totiž v rozhovoru s Los Angeles Times prozradil, že pro potřeby snímku byl scénář mírně upraven - tudíž má hlavní hrdina Nathan Drake pocházet z rodiny obchodníků s uměním.

"Vážně se mi zamlouvá ten nápad, že na trhu s uměním a starobylými předměty se pohybuje tahle známá silná rodina, která jedná s prezidenty států a šéfy muzeí. Samozřejmě bude plná rozličných charakterů, to už jsme v pár filmech dokázali," říká Russell. "Když si tohle celé představíte v kontextu drsného mužského světa v mezinárodním akčním filmu, zdá se mi to fakt dobré."

Scénář k filmovému Uncharted je prý momentálně hotový asi z půlky. Už dříve bylo potvrzeno, že Nathana Drakea ve filmu ztvární herec Mark Wahlberg, který se před dvěma roky ujal třeba role Maxe Paynea ve stejnojmenné filmové adaptaci. Drakeova otce by ve filmovém Uncharted měl hrát Robert De Niro, strýčka pak Joe Pesci.

Read this next